تباهگ، یکی از غذاهای محلی معروف استان سیستان و بلوچستان می باشد. در واقع هر منطقه و شهر ایران با توجه به نوع محصولات تولیدی و مواد غذایی خاصی که دارد، انواع غذاهای محلی متمایزی را نیز طبخ می کند که این غذای معروف مردم سیستان نیز یکی از غذاهای عالی اهالی این منطقه است.

به دلیل نوع زندگی خاص مردم سیستان و بلوچستان، معموغ اکثراً غذاهای گوشتی طبخ و مصرف می کنند. تباهگ نیز با گوشت طبخ می شود و مخصوصاً بیشتر در ماه مبارک رمضان سرو می شود. در واقع یکی از اصلی ترین غذاهای ماه مبارک رمضان در میان مردم سیستان و بلوچستان می باشد که در زمان سحری آن را طبخ و سرو می کنند.

این غذای سنتی بیشتر در شهرهای فنوج و لاشار طرفداران بسیاری دارد. این غذا به همراه پلو زعفرانی سرو شده و بسیار خوش طعم و لذیذ است. البته این غذا با گوشت خشک شده طبخ می شود و شبیه این غذا را در این مازندران به صورت طبخ ماهی خشک شده دیده اید. مطمئناً این غذای مردم سیستان نیز به همان اندازه غذاهای محلی استان مازندران نیز بسیار عالی و خوشمزه می باشد.

برای آماده کردن این غذا در منزل می توانید گوشت را با استفاده از دستگاه مایکروویو خشک کنید. البته روش دیگر قرار دادن گوشت در زیر آفتاب است. می توانید تکه های گوشت را درون سینی قرار دهید و در تراس منزل خود در زیر نور آفتاب بگذارید. البته این روش به دلیل گردوخاک و وجود حشرات، روش سالمی نیست. از این رو بهتر است که با استفاده از مایکروویو، گوشت ها را برای طبخ غذا آماده و خشک کنید.

از دیگر انواع غذاهای معروف و خوشمزه استان سیستان و بلوچستان می توان به ناروشت ماهی، کدو پلو، خورش تخم مرغ، پکوره، بورک، بریان ماهی، بت ماهی سورین، بت بانکلینک و آبگوشت زابلی اشاره کرد.