تاک پلو، غذای محلی و خاص شاهرود در استان سمنان می باشد. این غذای خوشمزه ایرانی با مواد اصلی برنج و برگ مو طبخ می شود. در واقع کدبانوهای شاهرودی اصل غذای تاک پلو را فقط با همین ۲ ماده اولیه اصلی یعنی برنج و برگ مو می دانند. چرا که آنان فیله های مرغ را جدا طبخ می کنند و به همراه تاک پلو سرو می کنند.

احتمالاً در راه مسیر شهر مشهد، استان سمنان و رستوران‌ های بین راهی آن را دیده اید. به همین دلیل توصیه می ‌کنیم که در این راه گذری حتما یکی از رستوران ها را امتحان کرده و با صرف این غذای محلی و خاص شهر شاهرود خاطره و لذت سفرتان را دوچندان کنید.

تاک پلو، یکی از غذاهای خوشمزه مردم شاهرود، از برگ های درختان تاک در این شهر مهمان‌ نواز درست می شود. البته قابل ذکر است که این غذا در میان اهالی این منطقه نیز بسیار پرطرفدار می باشد. به همین دلیل اگر به دنبال تنوع غذایی هستید و هر طعم و عطری شما را راضی نمی‌کند، باید بگوییم که غذای تاک پلو متفاوت از هر نوع پلوی معمولی می باشد و مطمئنا باب سلیقه شما خواهد بود.

این پلوی مخلوطی خوشمزه و لذیذ را حتما در منزل طبخ کنید و به همراه خانواده از طعم فوق العاده آن لذت ببرید. وجود فیله مرغ، گرد غوره و زعفران طعم و عطر این غذا را خاص و منحصر به فرد خواهد کرد. پس خوب است که تنوعی به منوی هفتگی غذاهای منزل خود بدهید و این غذای خوشمزه و لذیذ سمنانی را درست کنید.

از دیگر انواع غذاهای محلی و خوشمزه استان سمنان می توان به ته چین کشمش و لپه سمنان، کشک جوش، خورش ماشو، خورش سیب و آلبالو، خورش برگه زردآلو، خورش آلو سیاه و ته چین هویج اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا