بیسکویت نارگیل، یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین نوع بیسکویت ها در میان افراد می باشد. می توانید به راحتی و به وسیله مواد اولیه دردسترس و ساده این بیسکویت خوشمزه و لذیذ را در منزل تهیه کنید و از طعم آن لذت ببرید. همچنین این بیسکویت برای مهمانی ها و دورهمی های عصرانه نیز بسیار عالی می باشد و سرو آن به همراه چای بی نظیر است. برای تزیین این نوع بیسکویت می توانید از انواع مواد مورد علاقه خود چون پودر نارگیل، پودر پسته، کنجد و… استفاده کنید و این بیسکویت را لذیذتر و خوشمزه تر کنید.
هر یک از مواد اولیه استفاده شده در طبخ بیسکویت نارگیل، فواید و مزایای خاص خود را دارد. البته اصلی ترین مواد برای طبخ این نوع خوراکی، آرد می باشد که این نوع مواد نیز ارزش غذایی بسیار بالایی چون حاوی ویتامین های K ،E ،D، A، تیامین، نیاسین، فولات، آهن، منیزیم، مس، پتاسیم و… می باشد. هر یک از این مواد معدنی باعث ده ها فایده و سلامتی در بدن می شود. به عنوان مثال ماده معدنی آهن موجب بهبود عملکرد حمل اکسیژن در جریان خون و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. کمبود این ماده باعث رنگ پریدگی پوست، تنگی نفس، تپش قلب، خشکی پوست و مو، شکنندگی ناخن ها و… خواهد شد.
از دیگر انواع بیسکویت ها و خوراکی های عصرانه می توان به بیسکویت بادام، بیسکویت مربایی، ناگت شکلات، پودینگ تابستانی، پیروک مرکبات، تارت گردویی، کلوچه سیب، کلوچه آویشن، چنگمال کرمان و… اشاره کرد.