بورک گوشت Meat Burek یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین غذاهای ترکی است. در کشور ترکیه این غذا به عنوان صبحانه، عصرانه و میان وعده سرو می شود. بورک را با انواع ژامبون‌ ها، گوشت قرمز، مرغ و سبزیجات، قارچ و زیتون می توانید در منزل تهیه کرده و نوش جان کنید. بورک را می توانید در فر بپزید یا در روغن سرخ کنید. خمیر بورک مهمترین بخش بورک است. این خمیر به نام یوفکا یا فیلو شناخته می شود. این خمیر در همه فروشگاه ها یافت می شود.

شما می توانید متناسب با ذائقه و سلیقه تان مواد را کم و زیاد کنید. اگر مقداری جعفری را جایگزین قارچ کنید طعم غذا بسیار خوشمزه و متفاوت خواهد شد. با توجه به اینکه اگر بخواهید بورک ها را سرخ کنید به یک تابه پر از روغن احتیاج دارید این غذا بسیار پر کالری است. بهتر است بورک سرخ شده را به عنوان شام مصرف نکنید. تهیه خمیر یوفکا در خانه ممکن است اما یک کار پر دردسر و پر زحمت است. بهتر است از خمیر یوفکای آماده استفاده کنید.

پیچیدن خمیر یوفکای بورک فوت و فن خودش را دارد که ما در سایت غذالند آن را مرحله به مرحله به شما شرح می دهیم:
۱- خمیر یوفکا را فقط زمانی که می خواهید استفاده کنید باز کنید. چون این خمیر در مجاورت هوا به سرعت خشک می شود. اگر خمیرتان خشک بود با برس آغشته به آب کمی آن را خیس کنید.
۲- مقداری کره ذوب کرده با زعفران مخلوط کنید. با یک برس مخلوط را روی خمیر یوفکا بمالید.
۳- مقدار مایه را روی یک قسمت از خمیر بگذارید. دقت کنید که مایه را وسط یا خیلی انتها یا ابتدای خمیر نگذارید. دو طرف خمیر را روی مایه تا زده و آن را رول کنید.

کشورهای حاشیه دریای مدیترانه همچون ترکیه و سوریه، لبنان و یونان نیز طبع و سلیقه غذایی مشابه ما ایرانی ها دارند. آن ها از خوردن انواع کباب و خورش های پر ادویه و لقمه های گوشتی لذت می برند. اگر به تازگی قصد سفر به ترکیه دارید بهتان توصیه می کنیم مقاله ۱۰ غذایی که باید در ترکیه امتحان شوند را از دست ندهید.

اگر از آشپزی ترکیه لذت می برید سری به کوفته ازمیر با سس، آدانا کباب، نان آچما و سالاد ترکی که دستور تهیه آن را قبلا در غذالند قرار داده ایم بزنید و لذت ببرید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا