بورانی بادمجان یک پیش غذای گیاهی خوشمزه است. بورانی، برانی یا بولانی نوعی پیش غذای گیاهی ایرانی است که با سبزیجاتی همچون اسفناج، بادمجان و کدو تهیه می شود. این پیش غذا در زمان حکومت صفویان و در دوره آشپزی شاه اسماعیل به وجود آمده است. بر اساس آشپزی آن دوره هر قلیه ای را که در آن سیر و ماست وجود داشت بورانی می گفتند. برای درست کردن بورانی می توانید از ماست ترش یا کشک استفاده کنید. ما ایرانی ها بورانی را غذایی شمالی می دانیم در حالیکه خارجی ها این پیش غذای لذیذ را یک خوراک افغانی می دانند. این غذا در ترکیه و کشورهای حاشیه دریای مدیترانه نیز سرو می شود.
این غذا را همراه با ماست، سبزیجات پخته یا کبابی به صورت سرد یا گرم به عنوان پیش غذا، افطار یا غذای اصلی سرو می کنند. در برخی نواحی ایران به این غذای فوق العاده بورانی گفته نمی شود بلکه آن را ماست و بادمجان، ماست و لبو، ماست و اسفناج صدا می کنند. دستور تهیه انواع بورانی ها را می توانید در سایت غذالند پیدا کنید. بورانی اسفناج رایج ترین نوع بورانی در ایران است اما امروز قصد داریم دستور پخت بورانی بادمجان را به شما آموزش دهیم.

رمز و راز تهیه یک بورانی بادمجان خوشمزه و خاص
فوت کوزه گری درست کردن بورانی بادمجان این است که بادمجان ها را به هیچ وجه سرخ نکنید و آن ها را کباب کنید چون نحوه پخت بادمجان نقشی اساسی در مزه بورانی دارد.

برای لذیذتر کردن بورانی بهتر است از سیر تازه، نعناع و گلسرخ و مقدار کمی زعفران استفاده کنید.
اگر می خواهید بقیه بورانی را در یخچال نگهداری کنید باید آن را در ظرف در بسته قرار دهید.
این غذا به طور متوسط ار ۲۰۰ تا ۴۰۰ کیلوکالری انرژی دارد. پس اگر اضافه وزن و مشکل چربی دارید بهتر است این غذا را مصرف نکنید.

از انواع دیگر پیش غذا می توان به : حمص ، کشک کدو ، بورانی کنگر و کال کباب اشاره کرد.