بسبوسه یک شیرینی خوش طعم مصری است. این دسر لذیذ با استفاده از آرد سمولینا، تخم مرغ، ماست و پودر نارگیل تهیه می شود. البته در برخی از کشورهای عربی به مواد اولیه آن شیر و شیر خشک نیز می افزایند. خوردن این دسر همراه با شیرینی مقروطه و قطایف در ماه رمضان بسیار مرسوم است. امروز دستور تهیه بسبوسه مصری را برای شما در سایت غذالند قرار داده ایم.

برای تزیین بسبوسه مصری می توانید از خلال بادام، پسته و پودر نارگیل استفاده کنید. شربت این دسر را زمانی که مواد بسبوسه در فر در حال پختن هستند درست کنید. زیرا شربت باید کاملا سرد باشد تا به راحتی به خورد شیرینی داغ برود. برای تهیه شربت بسبوسه یک قابلمه بردارید و مقداری شکر و آب در آن ریخته و روی حرارت بگذارید. وقتی شکر حل شد به آن آبلیمو بیفزایید. اجازه دهید ۵ دقیقه بجوشد و سپس به آن گلاب اضافه کنید. یک دقیقه بعد آن را از روی حرارت بردارید و اجازه بدهید تا خنک شود. زمانی که بسبوسه پخته شد آن را از فر درآورده و شربت سرد را روی آن بریزید. سپس در فر بگذارید و ۱۰ دقیقه دیگر بپزید. بعد از آن شیرینی را درآورده و فرصت بدهید تا خنک شود. با مواد مورد علاقه تان دیزاین کرده و نوش جان کنید.
اگر به تهیه و پخت دسر علاقه دارید حتما به بخش شیرینی، دسر و کیک غذالند سر بزنید. ما در این صفحه دستور پخت دسرهایی همچون بیسکوییت ستاره ای، کرپ، کیک ایتالیایی و پنکیک آلمانی را قرار داده ایم. شما چه دسر یا کیکی را می پسندید؟

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا