بریانی مرغ کویتی یک غذای خوشمزه و سنتی عربی است. یک غذای سنگین و مقوی است که در ماه رمضان سرو می شود. این غذا برای کودکان و نوجوانان در حال رشد بسیار مفید است.
بریانی مرغ بخاطر داشتن مقدار زیادی کربوهیدارت، پروتئین و چربی غذای کاملی است. این غذا را می توانید همراه با سالاد شیرازی یا سالاد فصل سرو کنید. اگر این غذا را برای وعده سحری خود سرو می کنید شربت آبلیمو یا سنکنجبین کم شکر را فراموش نکنید. نوشیدن عرق بیدمشک همراه با این غذا بسیار دلچسب است. اگر کمی سبزی خوردن و ترشی داشته باشید که دیگر عالی است.


فوت و فن پخت بریانی مرغ کویتی
۱- بهتر است به جای روغن مایع یا جامد از کره استفاده کنید.
۲- بریانی اصالتا یک غذای پرادویه و بسیار تند است. اما اگر تندی با مذاق شما چندان سازگار نیست پس از آب کردن کره مقداری برگ بو را همراه با پیاز تفت بدهید تا عطر غذا بهتر شود و دیگر لازم نباشد از ادویه های تند استفاده کنید.
۳- از زردچوبه و کاری برای تهیه این غذا حتما استفاده کنید.
۴- برای تزئین پلو این غذا از کشمش سرخ شده استفاده کنید.
۵- اگر دوست داشتید این غذا را به شیوه عربی طبخ کنید لازم نیست برنج آن را دم کنید. همین که به مدت ۲۰ دقیقه در آب مرغ یا گوشت بپزید کافی است.
۶- افزودن مقداری زعفران دم داده به برنج این غذا ، آن را خوش عطر و خوش بو و لذیذ می کند.
۷- سیر از واجبات این غذا است. اما اگر قصد طبخ این غذا به عنوان سحری را دارید بهتر است سیر را از مواد اولیه این غذا حذف کنید.

از انواع دیگر پلو می توان به : ته چین ماهیچه ، سبزی پلو با ماهیچه ، ته چین با گوشت و پلو اسپانیایی اروز تاپادو اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا