یکی از غذاهای ساده و به قول معروف سرپایی ،برگرها می باشند که با وجود سادگی و کم توجهی به آن یک کدبانوی با سلیقه و ماهر می تواند با آن ها غذایی خوشمزه و دوست داشتنی بپزد.

مهم ترین نکاتی که باید در پخت برگر در نظر داشت تهیه مواد لازم خوب و تازه است، باید حتی المقدرو از گوشت ماهی تازه استفاده نمائید.

برگر ها هر چند نمی توانند به عنوان یک غذای کامل پر محتوا استفاده شوند، ولی می توان بسیاری از آن ها را به عنوان پیش غذا یا شامی سبک آماده نمود و از اعضای خانواده پذیرایی کرد.

برگرهای غیر بهداشتی و ناسالمی که در محیط های نامطمئن درست می شود می تواند عامل موثری در ایجاد بیماری های خطرناک روده ای و انگلی گردد. از این رو بهتر است برگر ماهی غذایی ساده و خوشمزه است که معمولاً با اندکی فیله ماهی و سیر و گوجه فرنگی و آبلیمو می توان در منزل به راحتی تهیه نمود و درست کنید تا ضمن صرفه جویی از عوارض میکروبی آن خصوصاً در فصل تابستان دور باشید. این همبرگر علاوه بر مزه ی خوبی که دارد برای اشخاصی که داراری کلسترول بالای خون می باشند مفید است.

ماهی یکی از سالم ترین خوراکی ها است که در تهیه این غذا از آن استفاده کردیم. این ماده غذایی از خواص زیادی برخوردار است که خوردن آن برای سلامتی بدن ضروری است. ماهی غنی از ویتامین D و پروتئین است. همچنین منبع اسیدهای چرب امگا۳ است که برای مغز اهمیت ویژه ای دارد. در ادامه به برخی از خواص ماهی اشاره می کنیم تا مطلع شوید با خوردن این غذا چه مواد مغذی را دریافت می کنید.

شما با مصرف انواع ماهی ها می توانید کمبود مواد مغذی بدنتان را جبران کنید که این مواد مغذی شامل ید، ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی هستند. بهتر است بدانید که ماهی های چرب از بهترین و سالم ترین ماهی ها هستند چرا که مقادیر زیادی از مواد مغذی چربی دارا هستند. ماهی های چرب دارای ویتامین D محلول در چربی هستند که در بدن مانند هورمون استروئید عمل می کند.

بهتر است بدانید که اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی های چرب بیشتر است. شما با خوردن ماهی های چرب می توانید به عملکرد مغز و بدنتان کمک کنید و از ابتلا به بسیاری از بیماری ها پیشگیری نمایید. توصیه می شود که حداقل هفته ای دو سه بار از ماهی چرب مصرف کنید.

از انواع دیگر برگر می توان به : ساندویچ تن ماهی ، ساندویچ میگو ، برگر بوقلمون با آویشن و چیزبرگر اشاره کرد.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا