باسلوق هندوانه یکی از انواع شیرینی های خانگی ست که به راحتی می توانید برای شب یلدا تهیه کنید و لذت ببرید.باسلوق در واقع یکی از شیرینی ها و دسرهای خوشمزه ایرانی ست که از دیرباز بر سر سفره های مردم ایران دیده می شده است. این شیرینی خوشمزه در اصل مربوط به استان های آذربایجان شرقی و مرکزی می باشد و می توان زادگاه این خوراکی را به این دو شهر نسبت داد. این شیرینی شباهت زیادی به ژله دارد اما تا حد زیادی از آن سفت تر است و نیازی نیست که حتما در یخچال نگه داری شود.جنس ژله همان طور که می دانید از استخوان و غضروف گاو که خاصیت پروتئینی دارد تهیه می شود اما باسلق از نشاسته تهیه شده که شامل کربوهیدرات می باشد و مانند ژله خاصیت درمانی آن چنانی ندارد.باسلق را در قدیم از ابتدای آذرماه شروع به مراحل پخت آن می کردند تا در عید نوروز آماده مصرف شود.اما امروزه با در دسترس بودن تمامی مواد شما می توانید به راحتی در عرض چند ساعت این دسر خوشمزه را تهیه و نوش جان کنید. نکته مهمی که در مورد باسلق وجود دارد این است که دوسوم هر تکه باسلق را شکر تشکیل می‌دهد؛ یعنی شکر این شیرینی دو برابر نشاسته آن است و می‌تواند به سرعت قند خون را بالا برده و چاق کننده باشد. نام دیگر باسلق را در قدیم راحت الحلقوم می گفتند یعنی چیزی که به راحتی خورده می شود.
در قدیم باسلق اینگونه تهیه می شده است:
مغز بادام یا هسته زردآلو را در آب جوش خیس می‌کردند که پوستش کنده شود، سپس در نخ‌های مخصوصی می‌چیدند و آویزان می‌کردند تا خشک شوند.

دوشاب را تا جایی که یک سوم از آن تبخیر شود می‌جوشاندند و با نشاسته مخلوطش می‌کردند سپس نخ‌های مذکور را داخل این مخلوط می‌کردند و دوباره آویزان می‌کردند پس از حدود نیم ساعت نخ‌ها را پایین آورده دوباره به آن مخلوط آغشته می‌کنند مجدداً نخ‌ها را آویزان کرده تا حدود یک ماه بماند. پس از یک ماه باسلوق‌ها را پایین آورده در جعبه‌های چوبی می‌چیدند و جعبه‌ها را در محل نرم و مرطوبی قرار می‌دادند تا شکرک بیاورد و آماده استفاده شود.
از انواع دیگر دسرها و شیرینی های سنتی ایرانی می توان به : توپک خرما و سویق ،حلوا سیاه ،شعریه و نان برنجی قزوین اشاره کرد.