باباقنوش، باباغنوش، باباقانوش، باباگانوش و یا باباغنوج؛ همگی اسم یکی از غذاهای معروف و پرطرفدار کشور عربی، لبنان می باشد. طعم عالی و متفاوت این غذای خوشمزه باعث محبوبیت بسیار آن حتی در میان کشور ایران نیز شده است. از این رو شما نیز حتما اسم این غذا را به عنوان خوشمزه ترین غذای اکثر رستوران های بین المللی نیز شنیده آید و یا حتی آن را سرو کرده اید و با نظر ما موافق هستید.
به دلیل این که طبق این غذای عربی با مواد اولیه اصلی بادمجان انجام می‌ شود، تقریباً شبیه غذای میرزا قاسمی شمالی و یا کشک بادمجان محبوب ما ایرانیان می باشد. از این رو شاید چون طعم و عطر آن برای ما آشنا و دلچسب بوده، این غذا را نیز جزو غذاهای محبوب و پرطرفدار کرده است. به همین دلیل می‌ توانید با کبابی کردن بادمجان ها در منزل به راحتی این غذا را طبخ و آماده کنید و یک غذای متفاوت اما با مواد اولیه راحت و در دسترس تهیه کنید.
باباقنوش یک پیش غذای خوشمزه و لذیذ است که می توانید با استفاده از بادمجان کبابی و ترکیب سایر مواد مفید و سالم و ادویه ها و چاشنی های عالی، این غذا را لذیذ و خوشمزه آماده کنید. همچنین می توان برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه نیز این پیش غذای عالی و منحصربه فرد را آماده کرد و با یک خوراکی متفاوت مهمانی خود را متنوع سازید.
از دیگر انواع غذاهای خوشمزه و محبوب عربی می‌توان به حمص، کباب لبنانی، خورش مرغ و زیتون لبنانی، منسف، بریانی مرغ کویتی، سالاد تبوله، سالاد فتوله و… اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]