املت چینی یک صبحانه معرکه با سبزیجات و ادویه های تازه است. املت چینی غذایی سبک است که می توان آن را به عنوان عصرانه نیز صرف کرد. در تهیه این املت از گیاهانی همچون جوانه گندم و لوبیا سبز استفاده می شود. لوبیا سبز تنها ۳۱ کالری انرژی دارد. این نوع لوبیا میزان بسیار کمی سدیم، چربی اشباع شده و کلسترول دارد. لوبیا سبز همانند سایر سبزیجات منبع غنی ویتامین c است. این ویتامین با از بین رادیکال های آزاد با عوامل سرطان زا مبارزه می کند. لوبیا سبز حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و برای پوست مفید است. لوبیا سبز تازه، سرشار از فیبرهای خوراکی است. مصرف فیبرهای خوراکی هضم و جذب مواد غذایی را آسان کرده و از بروز یبوست، بواسیر و سایر بیماری های گوارشی جلوگیری می کند. لوبیا سبز دارای ویتامین هایی است که از بروز عفونت جلوگیری می کنند.
جوانه گندم موجود در املت چینی یک گیاه تزئینی نیست. بلکه طعم متفاوتی را به غذا می بخشد. از جوانه گندم می توانید در تهیه انواع سالاد استفاده کنید. جوانه گندم ویتامین A دارد. این ویتامین در حفظ سلامتی چشم ها، افزایش رشد کودکان و شادابی پوست موثر است. از این ماده می توانید به عنوان خوراکی یا ماسک برای سلامت پوست استفاده کنید. جوانه گندم انرژی بخش و نیروزا است و ضعف و کسلی را از بین می برد. جوانه گندم به کنترل سیستم عصبی مرکزی کمک می کند.

در تهیه این املت خوشمزه لوبیا سبزها را از قبل آماده کنید. ابتدا و انتهای آن ها را بگیرید، با چاقو خرد کرده و بشویید. سپس لوبیا سبزها را در ظرفی پر از آب جوش بریزید. چند دقیقه صبر کنید و سپس لوبیا ها را یکی یکی از کاسه بیرون آورده و با آب سرد آبکش کنید. این املت سرشار از مواد مغذی است که آن را به یک گزینه عالی برای روزهایی که از ورزش برمی گردید تبدیل می کند.
اگر از طرفداران املت ها و غذاهای سریع و پر از سبزیجات گوناگون هستید دستور پخت های املت هندی، املت ویژه، املت جعفری و اسفناج را از دست ندهید.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا