غذا از نیاز های اولیه و مهم انسان می باشد این موضوع باعث شده است که آشپزی به هنر گسترده تبدیل شده و روز به روز پیشرفت چشمگیری داشته باشد. سر آشپز ها و متخصصین آشپزی همواره در تلاش اند که طمع های تازه و متفاوتی را خلق کند. اما با این وجود، غذا های کلاسیک مورد استقبال بیشتر مردم سراسر جهان قرار می گیرد. یکی از این غذا های کلاسیک املت فلفل سبز و سیب زمینی می باشد. اگر شما نیز از طرفداران این غذای خوشمزه هستید تا انتها با ما همراه باشید.

املت را می توان در دسته ی غذا های ساده، خوشمزه و به صرفه قرار داد. بطوریکه تقریبا همه ی ما در طول عمر آن را بارها می خوریم.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که املت از کجا آمده و یا اینکه اختراع آن تصادفی بوده یا یک خلاقیت بوده است ؟

برای یافتن پاسخ این سوالات، ابتدا به ریشه ی لغت مراجعه می کنیم.( Omelette)

کلمه ای فرانسوی است که نخستین بار توسط یکی از نشریه های آشپزی به نام آشپزی بورژوا مطرح شد. املت همواره در جوامع گوناگون وجود داشته است.

خواص املت

از خواص مهم و قابل توجه املت می توان به دفع استرس و ویتامین B آن اشاره نمود. همچنین دفع اختلالات عصبی در مغز از دیگر خواص املت می باشد. لازم بذکر است املت و غذاهایی که در آن ها به میزان قابل توجهی از تخم مرغ استفاده می شود سرشار از ویتامین B است. ویتامین B از ویتامین های ضروری بدن است که کمبود آن اختلالات عصبی در مغز را به همراه دارد.

همانطور که گفته شد املت یک غذای کلاسیک و بسیار پرطرفدار است و انواع مختلفی دارد از قبیل: املت جعفری و اسفناج، املت قارچ، املت گوجه فرنگی، املت ویژه و…

در این مقاله طرز پخت املت فلفل سبز و سیب زمینی را برای شما علاقه مندان قرار داده ایم.

خرید مواد اولیه این غذا از دیجی کالا