اشترودل سیب، شیرینی محلی و سنتی کشور اتریش و وین می باشد که در میان مردمان اروپایی بسیار معروف و پرطرفدار است. این دسر خوشمزه و لذیذ اتریشی، دارای طرز طبخ بسیار راحت و آسان می باشد که می توانید برای انواع مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی خود تدارک ببینید. راحتی طبخ این شیرینی خوش طعم همراه با مواد اولیه در دسترس و مقرون به صرفه یک دسر عالی را برای شما مهیا خواهد کرد.

مواد اولیه این شیرینی نیز همانند سایر شیرینی های محلی ایران می باشد که به همراه میوه سیب که البته میوه تمام فصل در تمام نقاط ایران است، می توانید این خوراکی شیرین و عالی را طبخ کنید. همچنین می توانید این شیرینی خوشمزه اروپایی را به عنوان صبحانه و یا حتی همراه با چای در عصرانه استفاده کنید و از طعم آن لذت ببرید.

وجود مواد اولیه سالم و مقوی در طبخ این شیرینی سنتی باعث ارزش غذایی بالای آن برای سلامتی شده است. اشترودل سیب حاوی مواد معدنی چون ویتامین های D ،C ،B ،A، پروتئین، آهن، کلسیم، منیزیم، کلسترول، فیبر و… شده است که هریک از این مواد معدنی باعث ایجاد ده ها خواص و فایده برای سلامتی بدن می‌ شود. از این رو هم یک شیرینی خوشمزه و لذیذ را میل می کنید و هم از خواص و فواید آن بهره مند خواهید شد.

از دیگر انواع شیرینی ها و دسرهای محلی می توان به شیرینی دانمارکی، شیرینی لقمه ای، بلینی، شیرینی چنگالی، پودینگ گلابی و زنجبیل، مافین پنیری و… اشاره کرد.

خرید مواد اولیه مورد نیاز از دیجی کالا

[psfw slug=”%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b9%d9%85%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2″]