آش کشک از جمله آش های محبوب و پر طرفدار ایرانیست که در مناطق مختلف کشورمان به شیوه های مختلفی پخته می شود. این آش به دلیل داشتن گوشت و حبوبات مختلف ، غذایی کامل محسوب می شود و در فصول سرد سال بیشتر مصرف می گردد.
معمولا ایرانیان در اکثر غذاهای خود به وفور از کشک استفاده می کنند،کشک یکی از فرآورده هایی است که خواص بی شماری دارد در اینجا شما را با تعدادی از این خواص آشنا می کنیم.
کشک یکی از فرآورده‌های فرعی شیر است که به روش سنتی از جوشاندن،تغلیظ یا خشک کردن دوغی که پس از کره‌گیری باقی می‌ماند یا از ماست بدون چربی تهیه می‌شود.ماده‌ اولیه کشک عبارت است از شیر میش،بز،گاو یا مخلوطی ازآنها.کشک با حجم کم خود،یک ماده غذایی معجزه‌ آساست که در بردارنده تمامی خواص شیر و حاوی کلسیم،چربی،نمک، پروتئین و ویتامین است.میزان انرژی تولید شده با ۱۰۰ گرم کشک حدود ۱۰۵ تا ۱۲۰ کیلو کالری است که می‌تواند به عنوان یکی از تامین‌کننده‌های انرژی مورد نیاز بدن در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود. کشک به علت داشتن اسیدهای آلی،ضدعفونی‌کننده دستگاه هاضمه (معده،روده کوچک و روده بزرگ) است. کشک به عنوان یک غذای نفاخ و هم آورنده و سفت‌کننده روده محسوب می‌شود؛به همین علت برای هضم راحت آن از نعنای خشک استفاده می‌شود. علاوه بر آن،کلسیم بالا و فسفر موجود در کشک می‌تواند در پیشگیری از پوکی استخوان موثر باشد. کشک همچنین برای کودکان کم ‌وزن غذای مناسبی محسوب می‌شود.کشک به عنوان یک غذای مقوی گرسنگی را کاهش داده و حجم کمی از معده را اشغال می‌کند.کشک خشک می‌تواند به عنوان یک میان وعده پرانرژی مصرف شود که افراد چاق باید به این نکته توجه
کنند. از کشک به عنوان یک افزودنی به غذاهایی مانند آش استفاده می‌شود. از مضرات مصرف کشک : به بیماران دارای کلسترول بالا و همچنین فشار خون بالا توصیه نمی‌شود.