آش ترشی انواع مختلفی دارد و در هر شهر بنا به ذائقه ساکنان آن شهر و مناسبتی که وجود دارد این آش را تهیه می کنند ، مواد مورد استفاده در هر شهر متفاوت است .در اینجا می خواهیم شما را با آش ترش سمنان آشنا کنیم.
آش و سوپ را می‌توان عضو لاینفک سفره ایرانی به شمار آورد، تقریبا به ندرت می‌توان سفره ای را پیدا کرد که هنگام مهمانی در آن آش یا سوپ موجود نباشد هیچ شهر یا خطه‌ای هم در ایران وجود ندارد که از این قاعده جدا باشد. اما در بعضی مناطق ایران به دلیل نوع آب و هوای خاص و شرایط اقلیمی متفاوتی که دارند، میزان استفاده از آش و سوپ بیشتر از سایر مناطق است. شهر‌های کویری، یکی از مناطقی هستند که میزان استفاده از آش و سوپ در آنها زیاد است. در شهرهایی با آب‌ و هوای گرم و بیابانی چون سمنان، گرمسار، دامغان و شاهرود، سوپ و آش به فراوانی پخته می‌شود و مردم در این شهرها بیشتر، این غذاها را در دمای نه سرد و نه گرم مهیا می‌کنند.
در آش ترشی از سبزیجات خاصی استفاده می کنند حبوبات و سبزیجات موجود در این غذا از منابع خوب فیبر گیاهی بوده و در پیشگیری از یبوست و سرطان های روده بزرگ موثر است. البته سبزیهایی که در این غذا از آنها نام برده می شود بیشتر در مناطق استان سمنان یافت می شود و شاید کمتر در شهر دیگری به چشم بخورد اما برای این سبزیها نیز جایگزینی وجود دارد و می توان از مشابه آنها نیز استفاده کرد.
از مهمترین چاشنی های این غذا ترشی سیب جنگلی است که طعم خاصی به این غذا می دهد و حتما باید استفاده شود از جمله خواص آن میتوان به این موارد اشاره کرد از جمله :هضم غذا را راحت تر می سازد با کلسترول ، فشار خون بالا، پیری و عفونت گوش مقابله می کند.