یکی از نوشیدنی های معروف در فصل تابستان آب هویج بستنی می باشد. این نوشیدنی خوشمزه توانسته افراد زیادی را به خود جذب کند. شاید کمتر کسی پیدا شود که این نوشیدنی را امتحان نکرده باشد. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد می باشید بهتر است یک بار هم که شده آنرا امتحان کنید به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد.
هویج میوه ای است که دارای خواص فراوانی می باشد. این میوه دارای ویتامین C فراوانی می باشد که می توانید با مصرف یک لیوان از آب آن تا ۳۵ درصد از ویتامین C بدن خود را تامین کنید. ویتامین C یکی از ویتامین های ضروری بدن می باشد که در ساخت کلاژن نقش بسزایی دارد. این ویتامین برای دندان ها، پوست و استخوان ها نیز لازم و ضروری است حتی به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی شناخته شده است.
می توانید آب هویج را با مخلوط آب لیمو یا آب پرتقال استفاده کنید در این صورت این نوشیدنی می تواند تمام ویتامین C مورد نیاز بدن شما را در یک روز را به طور کامل تامین کند. در نتیجه بجای استفاده از دارو و مکمل های مختلف شیمیایی می توانید از این نوشیدنی خوشمزه و بی خطر استفاده کنید. بستنی نیز به دلیل شیر و خامه استفاده شده داخل آن ویتامین های موجود در این نوشیدنی را دوچندان کرده است. همانطور که می دانید شیر به تنهایی می تواند کلسیم مورد نیاز بدن را در روزانه تامین کند. برای همین می توانید از این نوشیدنی برای تامین ویتامین های ضروری بدن استفاده کنید.
هویج به جز ویتامین C دارای ویتامین A فراوانی نیز می باشد. به طوری که یک لیوان آب هویج می تواند تا ٨ روز ویتامین A بدن را تامین کند. این ویتامین برای بدن ضروری و لازم می باشد. کودکانی که در سن رشد قرار دارند استفاده این میوه به آنها سفارش می شود زیرا ویتامین A موجود در هویج برای رشد و استخوان ها مفید است همچنین برای بینایی نیز تاثیر فراوانی دارد. از انواع دیگر نوشیدنی می توان به : شربت انار ، نوشیدنی لیمو و نعنا ، اسموتی کیوی و آناناس و شربت سکنجبین اشاره کرد.