مجله غذالند » ۷ حقیقت جالب و خواندنی در رابطه با مواد غذایی

7 حقیقت جالب و خواندنی در رابطه با مواد غذایی

۷ حقیقت جالب و خواندنی در رابطه با مواد غذایی

این که یک رژیم غذایی سالم داشته باشید، می تواند در سلامتی شما تاثیر مستقیم داشته باشد. اما رژیم غذایی یکی از موضوعاتی است که در دنیا و به خصوص کشور ما، تصورات غلط زیادی در رابطه با آن وجود دارد. شاید این مقاله که رو به روی شماست با دیگر مقاله هایی که در غذالند خوانده اید فرق داشته باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با یک سری حقایق جالب و خواندنی درباره مواد غذایی آشنا کنیم. با غذالند تا انتها همراه باشید.

  • خوردن یک برش پیتزا بهتر از خوردن یک کاسه غلات برای صبحانه !!

پژوهش ها حاکی از این است که خوردن یک برش پیتزا نسبت به یک کاسه غلات حاوی پروتئین و مواد تازه بیشتری است و قند کمتری دارد. چرا که صبحانه هایی که از غلات تشکیل می شوند حاوی پروتئین کافی نیستند و قند زیادی دارند. نتیجه این است که خوردن یک برش پیتزا برای صبحانه مناسب تر از یک کاسه غلات است.

  • غذاهای تند عمر بیشتری دارند

اگر روزی حداقل یک وعده غذای تند بخورید، خطر مرگ تان ۱۴ درصد کاهش میابد. مواد زیست فعالی  مانند کپسایسین که در غذاهای تند موجود است باعث کاهش کلسترول بد و تری گلیسیرید می شود و به بهبود التهابات کمک می کند.

  • گوجه در یخچال طعم خود را از دست می دهد

تحقیقات نشان می دهند که اگر گوجه فرنگی را در یخچال و در دمای زیر ۱۲ درجه سانتی گراد نگهداری کنید در آن ماده ای تولید می شود که عطر و طعم آن را بوجود می آورد. دمای سرد باعث کاهش عملکرد ژن هایی که مسئول طعم داشتن گوجه هستند می شود و این امر باعث کم شدن و یا از بین رفتن طعم گوجه می شود.

  • لیمو حاوی قند بیشتری نسبت به توت فرنگی است

لیمو حدود ۷۰ درصد قند است که نسبت به توت فرنگی ۳۰ درصد قند بیشتری دارد. این که ما متوجه این شیرینی نمی شویم، وجود اسید سیتریک در آن است. به این ترتیب خوردن لیموترش به اندازه زیاد می تواند باعث چاقی شما شود، البته بعید است طعم ترش لیمو اجازه دهد که زیاد آن را بخورید.

  • ماندگاری شیر ربطی به مواد نگه دارنده ندارد

یکی از تصورات رایج مردم این است که شیری که مدت بیشتری می توان آن را نگه داشت دارای مواد نگه دارنده بیشتری است. برای این که ماندگاری شیر بیشتر شود، آن را تا حرارت ۱۳۵ درجه سانتی گراد حرارت می دهند و سپس آن را به سرعت سرد می کنند، به این ترتیب باکتری های بد از بین خواهند رفت و مواد مغذی آن حفظ می شوند. این شیر ها را معمولا می توان ۱۲۰ روز پیش از باز کردن و ۴ روز پس از باز کردن نگه داشت.

  • بهترین راه برای حفظ همه مواد مغذی سبزیجات، مایکروویو کردن آن ها است.

برای این که مواد مغذی غذا را حفظ کنید بهترین روش این است که آن را به مدت بسیار کم با مقداری مایع گرم کنید. مایکروویو این کار را به بهترین شیوه انجام خواهد داد. وقتی در مایکروویو غذا را می پزید درش را محکم ببندید تا یک محیط پر از بخار خوب ایجاد شود.

  • انگور در مایکروویو منفجر می شود

اگر یک انگور را از وسط نصف کنید و آن را در مایکروویو قرار دهید، منفجر خواهد شد. علت این موضوع حجم کوچک انگور و متمرکز بودن امواج الکترومغناظیسی مایکروویو است. پس سعی کنید اگر مجبور به گرم کردن انگور شدید آن را در مایکروویو نگذارید.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.