مجله غذالند » ۷ تا از گران ترین غذاهای دنیا، لقمه هایی که از طلاست

غذاهای گرانقیمت

۷ تا از گران ترین غذاهای دنیا، لقمه هایی که از طلاست

۷ تا از گران ترین غذاهای دنیا، لقمه هایی که از طلاست

در همه جای دنیا، غذاها، نوشیدنی ها و دسر هایی  وجود دارند که به علت استفاده از عناصری خاص و کم نظیر، قیمت های بسیار گران و اعجاب بر انگیزی دارند. شاید جالب باشد که بدانید کسانی در دنیا هستند که قیمت یک وعده غذایی شان با قیمت تمام وعده های غذایی شما در یک ماه برابری می کند. ممکن است تا کنون اسم بعضی از این غذا ها را هم نشنیده باشید و بعضا برای شما عجیب باشد که چرا یک نوشیدنی باید چند هزار دلار قیمت داشته باشد، اما باید دانست که بعضی از این غذا ها آنقدر محبوب هستند که ثروتمندان هیچ دغدغه ای برای پرداختن قیمت های نجومی شان ندارند. در ادامه این مقاله با غذالند همراه باشید تا با بعضی از این غذا ها و قیمت های گرانشان آشنا شوید.

۷- پاپکورن برکو میلیون دلاری، هر لیوان ۲۵۰ دلار

پاپکورن

کره شیرینی پزی ورمونت، وانیل نلسون ماسی بورین و نمک لائوسو دانمارکی، مواد تشکیل دهنده این پاپکورن هستند، اما مهم ترین عنصری که می توان گفت عامل اصلی قیمت نجومی این پاپکورن است، ۲۳ قیراط طلای خوراکی ای است که در آن وجود دارد.

این پاپکورن مورد توجه میلیونر هایی است که به سینما علاقه دارند و دوست دارند هنگام تماشای فیلم پاپکورن میل کنند. این پاپکورن در دو سایز ۲۵۰ دلاری و ۵۰۰ دلاری عرضه می شود.

۶-  گوشت واگیو، نیم کیلو ۲۰ دلار

گوشت واگیو

گوشت واگیو گوشت یک نوع گاو ژاپنی است که به علت شرایط خاص نگهداری قیمت نجومی دارد. این گاو در شرایطی رشد و پرورش پیدا می کند که گوشت آن به شدت سالم و تمییز رشد کند. زاد و ولد این گاو ژاپنی از نژاد اصیل آسیایی صورت می گیرد.

اینگونه گاو ها قدرت بدنی بالایی دارند و به همین دلیل در گذشته در اعمال کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفتند، رنگ آن ها سیاه یا سرخ است.

۵- کاپ کیک گلدن فونیکس، ۱۰۰۰ دلار

کاپ کیک گلدن فونیکس

برای درست کردن کاپ کیک گولدن فونیکس، مراحل زیادی طی می شود. مهمم ترین عنصری که در این غذا به کار می رود، پودر طلا و ورقه های خوراکی طلا هستند. برای پختن این دسر از شکلات خالص ایتالیایی پورکنالا، لوبیای وانیلی اوگاندایی (دارای کیفیت فوق العاده بالا) و توت فرنگی های خوشمزه استفاده می شود.

لایه اول این کاپ کیک کاکائو آمدی است و پس از آن یک ورق طلای ۲۳ عیار قرار دارد، سپس خامه به آن اضافه می شود و با پودر طلا تزیین می شود. همچنین توت فرنگی پوشیده شده با شکلات و پودر طلا هم کنار کیک گذاشته می شود.

۴- بیگل وستین، ۱۰۰۰ دلار

بیگل

نان های دوناتی شکل، به طور معمول از آرد گندم و غلات تهیه می گردند ولی این بیگل، مانند بیگل های دیگر نیست. بیگل وستین توسط سرآشپز معروف هتل وستی در نیویورک، یعنی فرنک توجاگو تهیه می شود. این بیفل ها علاوه بر ترافل پنیر خامه ای سفید، ژله تزریقی توت گوجی ریسیلینگ، ترافل ایتالیایی، حاوی لایه هایی از طلای خوراکی نیز هستند.

۳- بستنی ساندی اپیولنس گلدن، ۱۰۰۰ دلار

بستنی ساندی اپیولنس

بستنی تایلندی وانیلی با برگ های خوراکی طلایی که با آبنبات پاریسی و خاویار بزرگ تشکیل می شوند، با هم یکی از گرانقیمت ترین بستنی های دنیا را پدید می آورند. قیمت هر بستنی ساندی اپیولنس گلدن ۱۰۰۰ دلار است و ۴۸ ساعت پیش از مصرف درست می شود.

۲- ترافل سفید اروپایی، ۳۶۰۰ دلار

به قارچ زیر زمینی ای که بوی زیادی هم دارند ترافل می گویند. این قارچ ها پوست نامنظم و خشن دارند و در پایه درختان بلوط فرانسوی و ایتالیایی می رویند. این ترافل ها آنقدر ارزشمند هستند که برای یافتنشان از سگ های آموزش دیده استفاده می شود.

۱-پودینگ لیندوهو، ۳۴۵۰۰ دلار

پودینگ

این دسر گرانقیمت ترین غذای دنیاست. پودینگ لیندوهو از یک شکلات خاص بلژیکی، طلای خوراکی و خاویار تهیه می شود و در کنار دو قیراط الماس سرو می گردد.

 

خوردن اکثر غذاهایی که معرفی نمودیم چند دقیقه ای بیشتر طول نمی کشد اما شاید ثروتمندان حاضر باشند برای همان چند لحظه هم که شده این پول های گزاف را پرداخت نمایند.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.