مجله غذالند » ۶ غذای آلمانی که حتما باید طعم آن ها را بچشید

6 غذای آلمانی که حتما باید طعم آن ها را بچشید

۶ غذای آلمانی که حتما باید طعم آن ها را بچشید

۶ غذای آلمانی که حتما باید طعم آن ها را بچشید

کشور آلمان از جمله کشور هایی است که در زمینه آشپزی و تغذیه سبک خاص خود را دارد. بر خلاف آنچه مردم دنیا گمان می کنند، آلمانی ها تنوع غذایی زیادی دارند و غذاهایشان فقط و فقط مبتنی بر سوسیس و گوشت نیست. بسته به منطقه زندگی شما در آلمان می توانید از طیفی وسیع از غذاها استفاده کنید، مثلا در هامبورگ، بیشتر غذاهای لذیذ و خوشمزه دریایی نصیبتان می شود و در مناطق جنوبی بیشتر غذاهای گوشتی گیرتان می آید. در این مقاله قصد داریم به معرفی ۶ غذای معروف و خوشمزه آلمانی بپردازیم که حتما از چشیدن مزه آن ها لذت خواهید برد.

اسپاتزل

  • اسپاتزل

در تهیه این غذا تنها از مواد خوراکی گیاهی استفاده می شود. اسپاتزل تقریبا نوعی پاستاست در تهیه خمیر آن  از آرد، نمک، تخم مرغ و آب گازدار استفاده می شود. این غذا معمولا به عنوان یک خوراکی همراه در کنار غذاهای اصلی سرو می شود. روی اسپاتزل در حالت معمول با مقداری پنیر پوشیده می شود.

  • براتفورست

این غذا در مناطق مختلف آلمان به اشکال مختلفی طبخ می شود اما شیوه کلی طبخ آن روش کبابی است. این غذا در واقع نوعی سوسیس است که اندازه کوتاه و نازک آن نزد مردم محبوبیت بیشتری دارد. برای تهیه این غذا دو طرف سوسیس را دو دقیقه کبابی می کنند، بعد آن را لای نان ویژه «bun» می گذارند و با سس گوجه فرنگی یا سس خردل سرو می کنند.

  • سوسیس کاری

سوسیس کاری یکی از غذاهای معروف آلمانی است که در برلین یک امضای آشپزی به حساب می آید. این غذا را شخصی به نام هرتا هوفر در سال ۱۹۹۴ میلادی اختراع کرد. این سوسیس با سس گوجه فرنگی و ادویه تند کاری، سیب زمینی سرخ شده و نان سفید سرو می شود.

  • سویر بارتن

این غذا اکثرا برای مناسبت های خاص و ویژه استفاده و سرو می شود. پخت این غذا زمان زیادی می خواهد و در تهیه آن از گوشت تازه و با کیفیت گاو استفاده می شود. روش طبخ آن بدین صورت است که گوشت را در فر می گذارند و درجه را روی حرارت بسیار کم قرار می دهند، در این حالت گوشت به آرامی با شیره خودش پخته خواهد شد، طعم خوشمزه و شکل ترد خواهد یافت.

 

  • مولتاشن

افسانه های سنتی آلمان می گویند این غذا را فردی مقدس ابداع کرده است  که اجازه خوردن گوشت در زمان روزه داری نداشت. این فرد برای این که مشکل خود را حل کند مقداری گوشت را در یک لایه خمیر پاستا مخفی می کرد و آن را می خورد، با این کار کسی متوجه گوشت خوردن او نمی شد. مولتاشن غذایی بی نظیر است که توصیه می شود حتی اگر فرصت سفر به آلمان را ندارید از آن در خانه خود استفاده کنید.

  • لبرکاس

در تهیه این غذا هم مانند اکثر غذاهای معرفی شده از گوشت استفاده می شود. این خوراکی اکثرا به عنوان میان وعده در طول روز مصرف می شود. لبرکاس خیلی خوش طعم و البته بسیار سنگین می باشد، به همین دلیل در جنوب آلمان طرفداران زیادی دارد.

 


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.