مجله غذالند » ۵ مورد از غذاهای خلاقانه و عجیبی که در اینستاگرام بازدید زیادی داشتند

5 مورد از غذاهای خلاقانه و عجیبی که در اینستاگرام بازدید زیادی داشتند

۵ مورد از غذاهای خلاقانه و عجیبی که در اینستاگرام بازدید زیادی داشتند

احتمالا اگر تیتر این مقاله شما را مجاب به خواندن آن کرده باشد، شما هم یکی از میلیون ها اینستاگرام گردی هستید که از دیدن عکس غذاهای خوشمزه لذت می برید. به یقین می توان گفت عکس های مربوط به غذا در اینستاگرام طرفداران بسیار زیادی دارند و یکی از لایک خور ترین ترند های اینستاگرامی اند. طی سال گذشته برخی غذاها در اینستاگرام بسیار مشهور شدند و هشتگشان صد ها هزار بار مورد استفاده مردم قرار گرفت. در ادامه به معرفی پنج مورد از برترین آنان خواهیم پرداخت.

  • سوشی برگر | Sushi Burger

سوشی برگر یکی از عجیب ترین غذاهایی بود که در اینستاگرام به محبوبیت زیادی دست یافت. بعضی از طرفداران سوشی ژاپنی و همبرگر، که قصد داشتند هر دوی این غذاها را با هم بخورند، دست به این ابتکار زده و سوشی برگر را طبخ کردند. اینگونه تصور کنید که با یک برگر روبه رو هستید که در آن به جای استفاده از نان، از برنج استفاده می شود و محتویات داخلش هم شامل سس تریاکی، سبزیجات و ماهی است. این غذا ظاهر وسوسه انگیزی دارد اما باید دانست خوردن چنین برگری چندان آسان نمی باشد.

  • تخم مرغ ابری | Cloud Egg

تخم مرغ ابری دومین غذایی است که در اینستاگرام به شهرت جهانی رسید و مورد استقبال مخاطبان واقع شد. این غذا اگرچه دستور تهیه ساده ای دارد اما فوق العاده خوشمزه و شگفت آور است.  برای این که این نیمروی هنری طبخ شود، ابتدا سفیده تخم مرغ ها را جداگانه هم می زنند تا پف کند، بعد زرده را به آن اضافه می کنند. این تخم مرغ ابری بیش از همه مورد توجه طرفداران تغذیه سالم قرار گرفت زیرا این نیمرو فقط ۱۶۱ کالری داشته که نسبت به نیمروی ساده کم کالری تر بود.

  • شکلات صورتی | Pink Chocolate

یکی از خبر هایی که در فضای اینستاگرامی پخش شد و طرفداران و عاشقان شکلات را متحیر کرد، اختراع شکلات صورتی بود. اگر الان با خود می گویید تا کنون هم شکلات صورتی رنگ وجود داشته باید بگوییم که این شکلات ها تنها با استفاده از کاکائوی یاقوتی و بدون هر گونه رنگ و افزودنی ساخته شده و نخستین شکلات صورتی رنگ از زمانی است که شکلات اختراع شده است. این شکلات ها به صورت رسمی در سال ۲۰۱۹ وارد  بازار می شوند ولی مدتی است که ظاهر وسوسه انگیزشان مردم را در اینستاگرام سرگرم خود کرده است.

  • بستنی ذغالی | Charcoal Ice Cream

بدون شک بستنی ذغالی یکی از عجیب ترین غذاهای اینستاگرامی است که توانست به محبوبیت زیادی دست بیابد. وقتی نام بستنی را می شنوید، مطمئنا رنگ سیاه اصلا به ذهنتان خطور نمی کند. برای تهیه بستنی ذغالی از ذغال اکتیو شده استفاده و پس از خوردن آن زبان و دهانتان کاملا سیاه می گردد. ذغال اکتیو شده دارای مصارف درمانی، بهداشتی و پزشکی زیادی است و در بسیاری از دارو ها و کرم ها استفاده می شود.

  • کیک قطره آب | Raindrop Cake

کیک قطره آّب یکی دیگر از غذاهای اینستاگرامی بود که به شدت مشهور و  محبوب شد. این کیک ظاهر شگفت آور و باور نکردنی دارد و کاملا شبیه به قطره آب است. زادگاه مادری این کیک، که به کیک آب نیز شهرت دارد کشور ژاپن می باشد و برای تهیه آن از آب و ژلاتین استفاده می شود.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.