مجله غذالند » ۴ روش تغذیه ای زمستانی که شما را گرم نگه می دارد

روش تغذیه زمستانی

۴ روش تغذیه ای زمستانی که شما را گرم نگه می دارد

وارد زمستان شده ایم و هوا رفته رفته سرد تر می شود. همه مردم در زمستان می خواهند خودشان را گرم کنند تا بتوانند به زندگی و کار های روزانه خود برسند، نزدیک بخاری یا شومینه می نشینند، داخل خانه می مانند و لباس هایشان را بیشتر می کنند. یکی دیگر از راه هایی که مردم برای گرم شدن در طول زمستان انجام می دهند خوردن غذاها و نوشیدنی های گرم است. حال ما در این مقاله قصد داریم شما را با ۴ روش تغذیه ای زمستانی که شما را گرم نگه می دارد آشنا کنیم.

  • افزایش مصرف چربی

اگر در زمستان، دست و پایتان سرد می شود علتش این است که نسبت به دیگر اعضای بدن، این اعضا از چربی کمتری برخوردار هستند. اگر می خواهید در طول زمستان گرم بمانید باید در این ماه کمی به چربی های بدنتان اضافه کنید. برای این کار می توانید مصرف گوشتتان را بیشتر کنید. البته باید به عواقب این کار مانند اضافه وزن و خطر بیماری های قلبی نیز اشاره کرد.

  • خوردن غذاهای نشاسته دار

غذاهای نشاسته دار نیز می توانند در طول زمستان به مقاومت بدن در برابر سرما کمک کنند. سیب زمینی و برنج قهوه ای از مواد غذایی می باشند که نشاسته زیادی دارند و به گرم شدن بدن برای مدتی طولانی کمک می کنند.

میل کردن یک سوپ گرم و پر از سبزی و مرغ می تواند هم شما را از خارج و از درون بدن گرم می کند. می توانید این سوپ را در وعده غذایی شام در طول ماه های فصل زمستان درست کنید و میل نمایید. پروتئین و فیبر موجود در این سوپ به هضم بهتر غذا ها کمک می کنند.

  • سبزیجات و غلات

سبزیجاتی مثل کلم، اسفناج و غلات کامل مثل گندم و جو نیز از مواد غذایی می باشند که می توانند به گرم کردن بدن از درون کمک نمایند. می توانید این مواد را به عنوان صبحانه یا همراه با شام و ناهار میل نمایید.

این ۴ روش تغذیه ای که برایتان عرض کردیم می توانند باعث گرم ماندن شما از درون در طول زمستان شوند. برخی از آن ها کالری بسیار زیادی دارند. کسی که چاق است بایستی مراقب خوردنی های پرکالری باشد. سعی کنید اگر از نوشیدنی های داغ در طول زمستان استفاده می کنید دمایشان طوری نباشد که به شما آسیب بزند. سعی کنید در طول زمستان، همراه با خوردن این غذا ها ورزش را فراموش نکنید چرا که می تواند باعث سوزاندن کالری اضافی شود و شما را گرم نگه دارد.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.