مجله غذالند » ۱۰ ماده غذایی که در صورت استفاده اشتباه می توانند شما را بکشند

غذاهای کشنده

۱۰ ماده غذایی که در صورت استفاده اشتباه می توانند شما را بکشند

۱۰ ماده غذایی که در صورت استفاده اشتباه می توانند شما را بکشند.

غذا، مهم ترین بخش از زندگی انسان هاست زیرا اگر تغذیه شخص درست نباشد قادر به انجام هیچ کاری نیست. اما طرز تهیه و استفاده مواد پدیدآورنده یک وعده غذایی نیز بسیار مهم است تا جایی که اگر برخی مواد درست استفاده نشوند می توانند بسیار خطرناک و کشنده باشند. پس با این تفاسیر لازم است علاوه بر شناخت غذا ها، مواد اولیه آن ها را نیز به درستی بشناسیم. در این مقاله با غذالند همراه باشید تا با ده ماده خوراکی که می توانند در صورت استفاده نا به جا کشنده باشند آشنا شوید.

  • دانه های میوه ها

دانه های میوه

برخی از میوه هایی که ممکن است خیلی هم آن ها را دوست داشته باشید و بسیار خوشمزه هم باشند، دارای هسته های خطرناکی هستند. گیلاس، سیب و هلو از این دسته میوه ها هستند، هسته این میوه ها دارای نوعی هیدروژن سیانید، که اسید پروسیک نام دارد هستند.

این اسید برای پستانداران فوق العاده خطرناک است و اگر تعداد زیادی از آن ها مصرف شود می تواند در مدت کوتاهی مرگ آفرین باشد.

  • بادام هندی خام

بادام هندی خام

بادام هندی هم یک نوع هسته میوه است که مانند هسته های میوه های دیگر می تواند خطر آفرین باشد. در بادام هندی یک نوع ماده شیمیایی وجود دارد که می تواند موجب آلرژی های شدید شود. نام این ماده اوروشیول است و در نوعی پیچک سمی هم وجود دارد.

بادام هندی های موجود در بازار، پخته و بوداده شده هستند و با بخارپز شدن کاملا سم زدایی می شوند.

  • ریواس

ریواس

برخلاف پای ریواس که طعم و خواص فوق العاده ای دارد، برگ های ریواس سمی هستند.  برگ های ریواس ماده ای سمی به نام اسید اگزالیک دارد که بوجود آورنده سنگ کلیه است. خوردن تنها چند برگ ریواس می تواند برای شما بیماری آفرین باشد.

  • جوز هندی

جوز هندی

مصرف جوز هندی به تنهایی می تواند توهم زا و مرگ آور باشد. مصرف ۰.۲ انس از جوز هندی تشنج آفرین است و مصرف ۰.۳ انس از آن حمله ناگهانی قلبی را به همراه خواهد داشت.

  • عسل خام

عسل خام

عسل خامی که پاستوریزه نیست، شامل گراینوتوژین است که  می تواند تعریق بیش از حد، ضعف، تهوع و استفراغ را به همراه داشته باشد. این علائم ممکن است تا ۲۴ ساعت طول بکشد.

  • دانه های کرچک

دانه های کرچک

دانه های کرچک نوعی سم به نام ریسین دارند که می تواند از کشنده ترین سم ها برای انسان باشد. ریسین آنچنان خطرناک است که ماموران مخفی و آدمکش ها از آن استفاده می کنند.

  • لوبیا لیما

لوبیا لیما

لوبیا لیما که به آن لوبیا کره ای هم می گویند حاوی نوعی ماده سمی به نام سیانید است و اگر به صورت خام مصرف شود می تواند خطرناک باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از مصرف این لوبیا ها مطمئن شوید که کاملا پخته شده اند.

  • بادام زمینی

بادام زمینی

بادام زمینی جزو آلرژی زا ترین خوراکی های موجود اطراف ماست. حدودا ۱ درصد از آمریکایی ها به بادام زمینی حساسیت دارند. شایع ترین علت مرگ بین آلرژی های مواد غذایی بادام زمینی است، در مصرف آن احتیاط کنید.

  • جوانه لوبیا

جوانه های لوبیا

جوانه های لوبیا در محیط های مرطوب رشد می کنند و در این محیط ها، فضا برای رشد باکتری ها بسیار مهیا است. حداقل ۳۰ مورد بیماری ناشی از مصرف لوبیای خام یا کم پخته شده گزارش شده است.

  • ماهی تن

تن ماهی

تن ماهی حاوی جیوه است و این جیوه اگر توسط کلیه ها دفع نشود می تواند به مغز برود و شما را دچار جنون کند. پس بهتر است مصرف تن ماهی را محدود کنید.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.