مجله غذالند » ۱۰ غذای معروف مکزیک که باید امتحان کنید

10 غذای معروف مکزیک که باید امتحان کنید

۱۰ غذای معروف مکزیک که باید امتحان کنید

۱۰ غذای معروف مکزیک که باید امتحان کنید

مکزیک یکی از کشور های قاره آمریکاست و شاید با شنیدن نام این کشور اولین چیزهایی که به ذهنتان می رسد، ذرت مکزیکی باشد. خوب است بدانید که ذرت، شکلات و فلفل چیلی توسط این کشور به جهان معرفی شد و ذرت بوداده نیز برای نخستین بار در مکزیک ساخته شد. یکی از نکات جالب در مورد این کشور این است که چاق ترین مردمان دنیا در این کشور وجود دارند. امروز قصد داریم تا ۱۰ مورد از غذاهای معروف و محبوب کشور مکزیک را برای شما معرفی کنیم. تا پایان با ما همراه باشید و از آشنایی با این غذاها لذت ببرید و بیشتر بدانید.

غذاهای مکزیکی بسیار متنوع بوده و با داشتن عطر و بویی بسیار عالی، دارا بودن موادی سالم و پرفایده و همچنین داشتن قیمتی مناسب که هر کدام از این معیارها ممکن است برای افراد اهمیت بالایی داشته باشند، سبب شده اند تا رستوران های مکزیکی به عنوان رستوران هایی پرطرفدار در جهان به حساب آیند.

در این قسمت می خواهیم غذاهای خوشمزه ای را به شما معرفی کنیم که عطر و طعمی فوق العاده دارند و از جمله معروف ترین غذاهای این کشورند.

۱- چیلاکیله : نظرتان چیست که ابتدا با یکی از غذاهای سنتی این کشور آشنا شویم؟

چیلاکیله همان طور که متوجه شدید از غذاهای سنتی و البته معروف این کشور محسوب می شود. از چیلاکیله در هنگام خوردن صبحانه استفاده می گردد. به طور معمول این غذا را به علاوه لوبیایی که آب پز و هم چنین کوبیده شده باشد، میل می نمایند که لین ترکیب یک صبحانه ی مقوی را تشکیل خواهد داد.

۲- چیلی نوگادا : تاکنون چیزی در مورد غذاهای میهن پرستانه شنیده اید؟ شاید تعجب کرده باشید ولی همین طور است. می خواهیم با یک از میهن پرستانه ترین غذاهای این کشور زیبا آشنا شویم.

در پرچم کشور مکزیک سه رنگ سبز، قرمز و سفید به کار رفته است که شما می توانید این رنگ ها را مواد تشکیل دهنده چیلی نوگادا مشاهده نمایید. موادی که این سه رنگ را تشکیل می دهند عبارتند از: پوبلانو که فلفی سبز رنگ بوده و دانه های به رنگ قرمز انار و نیز سسی که سفید رنگ است، البته این ها تنها مواد تشکیل دهنده این غذا نیستند.

۳- موله : از سس های معروف این کشور می باشد که دارای انواع زیادی می باشد که برای درست کردن تمام آن ها به تعداد بیشتر از۲۰عدد ماده را که با یکدیگر مخلوط می نمایند.

برای تهیه کردن این سس، ۱ عدد یا انواع گوناگونی از فلفل ها مورد استفاده قرار می گیرند و برای این که سس خراب نشود بایستی برای مدت زیادی  به طور دائم هم زد. معروف ترین نوع آن، موله پوبلانو می باشد که به قرمز رنگ بوده و برای سرو کردن آن، به همراه مرغ یا بوقلمون مورد استفاده قرار می گیرد.

۴- تاماله : می خواهیم غذایی را به شما معرفی کنیم که به دوران تمدن مایاها و آزتک ها متعلق است. اگر هم درباره این دوران اطلاعاتی ندارید اهمیت چندانی ندارد زیرا بحث ما به تاریخ مربوط نیست.

در آن دوران مردها برای این که درهنگام مبارزه کردن در جنگ به اندازه مورد نیاز نیرو داشته باشند، پیش از جنگ از این غذا می خوردند. توجه کنید که قبل از این که از این غذا استفاده نمایید، پوستی که دور آن وجود دارد را بردارید و در بیاورید.

۵- توستادا : اگر به دنبال غذایی ساده می گردید، توستادا مناسب به نظر می آید.

جهت تهیه کردن این غذای دلپذیر، نان تورتیا را تا زمانی که سرخ و طلایی رنگ شوند، سرخ می نمایند. حالا دو راه دارید، یکی این که به همین شکل آن را مورد استفاده قرار داده مصرف کنید یا این که درون آن را با موادی مانند پنیر، غذای دریایی و …  پر نمایید.

۶- کاتجا : در مورد شیرینی های مکزیکی چه قدر اطلاعات دارید؟ اصلا چیزی در مورد شیرینی های این کشور می دانید؟ می خواهیم با یکی از شیرینی های محبوب کشور مکزیک آشنا شویم.

کاتجا یکی از شیرینی های پرطرفدار کشور مکزیک می باشد که برای تهیه کردن آن از شیر شیرین شده بز استفاده می نمایند و در شکل های گوناگونی مثل خامه، شیرینی و … آن را تهیه کرده و میل می کنند.

۷- فلَن : فلن یک دسر بسیار عالی و خوشمزه است. در حقیقت فلن نوعی کیک اسفنجی به شمار می آید. برای طعم دار کردن و پوشاندن آن به ترتیب از وانیل و شکر کاراملی استفاده می گردد.

۸- بیریا : اگر می خواهید با سوپی که در میان مردم این کشور پرطرفدار است آشنا شوید، این غذا پاسخ شما خواهد بود. برای تهیه آن از گوشت پیاز و همچنین گشنیز استفاده می گردد. بیریا را همراه با نان تورتیلا میل می کنند.

۹- کسادیا : یک نوع پیش غذای پرطرفدار این کشور است. این پیش غذا دارای یک تندی دلپذیری می باشد که از فلفل ریخته شده درون آن، ناشی می گردد.

۱۰- تاکو : یکی از غذاهای مشهور این کشور است. امروزه تاکو طرفداران و همچنین تنوع زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است. به طور کلی به این صورت است که برای خوردن این غذا با دست مصرف می شوند. به طور معمول نان سفت و نان نرم دو دسته اصلی این غذا هستند.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.