مجله غذالند » ۱۰ غذایی که باید در ترکیه تجربه کنید

غذای ترکیه ای

۱۰ غذایی که باید در ترکیه تجربه کنید

۱۰ غذایی که باید در ترکیه تجربه کنید.

ترکیه یکی از کشور هایی است که ایرانیان زیادی به عنوان توریست به آن کشور سفر می کنند. یکی از مواردی که در سفر به کشورهای خارجی مورد توجه توریست ها واقع می شود. غذاهای ترکیه ای از باقلوا بگیر تا سیمیت و کنافه می توانند تمام سلایق را پوشش بدهند. از طرفی هم وجود غذاهای متنوع و متعدد یکی از چیز هایی است که ترکیه به آن معروف است و پیدا کردن بهترین ها در این تنوع گسترده کار دشواری است، ما سعی کردیم در این مقاله به معرفی ۱۰ تا از بهترین غذاهای ترکیه ای بپردازیم تا اگر به آنجا سفر کرده اید بهترین غذا ها را میل کنید.

  • مِنمِن

منمن

منمن غذایی ترکیه ای است که در تهیه آن از تخم مرغ، پیاز، گوجه فرنگی، فلفل سبز، ادویه استفاده می شود. مزه این غذا شبیه به املت ایرانی هاست و در ترکیه به عنوان صبحانه استفاده می شود.

  • کوفته ایچلی

کوفته ایچلی

این کوفته یکی از غذاهای استاندارد ترکیه ای است که مواد اولیه آن بلغور، گوشت چرخ کرده، پیاز، جعفری و هسته های کاج است. اگر روزی گذرتان به استامبول افتاد حتما طعم بی نظیر این غذا را بچشید.

  • سیمیت

سیمیت

سیمیت نانی حلقه ای است که روی آن با کنجد پوشانده می شود. این نان کمی سفت و برشته است. سیمیت یک خوردنی خیابانی است و دست فروشانی که سیمیت می فروشند همه جا دیده می شوند.

علاوه بر سییمت ساده می توانید ساندویچ سیمیت را هم در ترکیه تجربه کنید.

  • بشقاب مِزه

بشقاب مزه

این پیش غذا از خوردنی های مختلف در اندازه کم تشکیل شده است. این خوردنی ها شامل ماست، سالاد، سس، پنیر و غیره است.

  • کباب

آدنا کباب

در ترکیه انواع مختلفی از کباب وجود دارد که از جمله آن ها می توان به آدانا، یورفا، بیتی و سیس  اشاره کرد. کباب یورفا گوشت گوسفند طعم دار تند و غیر تند است که بر روی سیخ بریان می شود. کباب بیتی گوشت گاو یا گوسفندی است که پس از کباب شدن در نان پیچیده می شود و با ماست و سس گوجه فرنگی میل می گردد. سیس، مکعب های چاشنی دار کبابی یا بریانی از گوشت گوسفند یا گوشت مرغ است.

  • بورِک

بورک

از پر کردن خیمیر یوفکا (یا فیلو) با مواد مختلف غذای لذیذی درست می شود که به آن بورِک می گویند. این غذا در سراسر ترکیه محبوب است. مواد به کار رفته در این غذا بسته به منطقه ای که پخت می شود متفاوت است.

  • پیده

پیده

این غذا با خمیری شبیه به قایق درست می شود. پیده را در تنور آجری یا سنگی می پزند، داخل خمیر آن مانند پیتزا از موادی همچون پیاز، پنیر، فلفل، گوجه فرنگی، تخم مرغ، قارچ، گوشت چرخ شده و جعفری ریخته می شود.

  • کوزو تاندیر

کوزو تاندیر

این مورد یکی از قدیمی ترین خوراکی های ترکیه ای است که قدمت آن را تا عهد باستان نیز تخمین زده اند. این غذا از پخته شدن گوشت بره در یک تنور تهیه می شود. گوشتی که آن را طبخ می کنند بسیار نازک است. این غذا با پلو میل می شود.

  • دلمه صدف

دلمه صدف

دلمه صدف در واقع یک غذای خیابانی است که برای پخت آن از برنج، سبزیجات معطر، چلغوز، کشمش و ترکیبی از مواد دیگر که در صدف چپانده می شوند و طبخ می گردند.

  • ایمام بایِلدِه

ایمام بایِلدِه

این غذا نوعی بادمجان شکم پر است که با ترکیب پیاز، سیر و گوجه پر می شود و آن را در روغن زیتون تفت می دهند. این غذا به عنوان یک پیش غذای گیاهی مطرح است.

غذاهایی که گفته شد از دیدگاه غذالند جزو برترین غذاهای ترکیه ای بودند که تجربه کردن هر کدام از آن ها می تواند دلپذیر باشد. شما می توانید دستور پخت بعضی از آن ها را در مجله آشپزی سرزمین غذا یاد بگیرید و در خانه خود آن ها را تست کنید.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.