مجله غذالند » چرا برخی غذاها را شب عید می خوریم؟

چرا برخی غذاها را شب عید می خوریم؟

چرا برخی غذاها را شب عید می خوریم؟

تاکنون برایتان این سوال پیش آمده است که سبزی پلو با کوکو، سبزی پلو با ماهی یا رشته پلو معمولا از غذاهای ثابت شب عید در اکثر شهر های ایران هستند؟ در سراسر ایران اعتقادات جالبی درباره این غذا ها وجود دارد که باعث می شود مردم به خوردن این خوراکی های خوشمزه روی بیاورند علاوه بر این که خوردن این غذاها خواص زیادی برای بدن نیز دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم درباره ۳ غذای محبوب شب عید که در شهر های مختلف طبخ می شوند با شما صحبت کنیم.

چرا برخی غذاها را شب عید می خوریم؟

خوردن سبزی پلو با کوکو در بعضی شهر های ایران که در گذشته ماهی یافت نمی شد مرسوم است. در گذشته مردم معتقد بودند تهیه کوکو با سبزی صحرایی، خواصی شبیه به ماهی خواهد داشت و زمانی که این کوکو میل شود فسفر های مغزش فعال می گردد. معمولا با فرا رسیدن نوروز خانه تکانی و جابه جایی اشیا انجام می شود، در گذشته مردم معتقد بودند با خوردن سبزی پلو با کوکو به «کو؟…کو؟» نخواهند افتاد و اشیای خود را گم نمی کنند. بسیاری از مردم در گذشته و حتی همین الان نیز معتقد هستند که سبزی های بهاری خواص بیشتری نسبت به دیگر سبزی ها دارند، چرا که نخستین محصول زمین هستند. به همین دلیل بیشتر شهر ها در روز های عید سبزی پلو، آش و کوکو میل می کنند. در دیگر فصل ها از زرشک و گردو نیز برای تهیه کوکوسبزی استفاده می شود.

پختن رشته پلو نیز در روز سال تحویل در بعضی از شهر های ایران مرسوم است. برخی معتقدند که با خوردن رشته پلو در روز نخست سال رشته کار در سال جدید از دستشان در نمی رود و برخی دیگر معتقدند که عمرشان مانند رشته دراز می شود. در رشته پلو از گندم استفاده شده است که در گروه نان و غلات قرار دارد. رشته پلو مانند برنج یکی از منابع غنی انرژی است و قادر است برای آن ها که اضافه وزن دارند به عنوان یک عامل چاق کننده به حساب بیاید چرا که مازاد انرژی هر ماده غذایی در بدن به چربی یا تری گلیسیرید تبدیل خواهد شد.

چرا برخی غذاها را شب عید می خوریم؟

سبزی پلو و ماهی یکی دیگر از غذاهایی است که به جرات می توان گفت در اکثر شهر های ایران به عنوان غذای شب عید شناخته می شود. کمتر کسی را می توان یافت که از خواص  بی نظیر ماهی بی خبر باشد. ماهی حاوی امگا۳ است که این عنصر جزء چربی های ضروری بدن است و اعمال گسترده و پیچیده ای در بدن عهده دار است. نکته ای که درباره سبزی پلو با ماهی وجود دارد این است که علاوه بر خواصی که برای ماهی وجود دارد، خواصی نیز مربوط به ترکیب ماهی با انواع سبزیجات وجود دارد که از جمله آن ها می توان به ویتامین های C، A و آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات سبزی پلو می توانند اثر بخشی اسید های چرب امگا۳ را در بدن بالا ببرند.

 


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.