مجله غذالند » هر آن چه که باید از خواص لبو بدانید

لبو

هر آن چه که باید از خواص لبو بدانید

با سرد شدن هوا در فصل پاییز و زمستان بازار کار لبو فروشان نیز داغ می شود و می توان آنها را در گوشه کنار شهر با گاری هایشان دید. لبو فروشانی که لبو های سرخ و شیرین و گرمی را آماده می کنند تا شما با میل نمودن آن در هوای سرد لذت بیشتری از قدم زدن در فصل پاییز و زمستان تجربه نمایید. امروز قصد داریم تا در رابطه با خواص لبو برایتان صحبت کنیم. تا با دانستن خواص لبو نسبت به مصرف درست این خوراکی اقدام کنید تا انتها با ما همراه باشید.

لبو چیست؟

لبو در واقع ریشه اصلی گیاه چغندر است که بیشتر نیز به دلیل استخراج ریشه آن پرورش داده می شود. از لبو علاوه بر مصرف خوارکی در فصل سرد سال، به عنوان ترشی، رنگ خوارکی و همچنین مصارف دارویی نیز استفاده می شود که همین امر سبب محبوبیت بیشتر این نوع از سبزیجات دوست داشتنی شده است.

لبو و کاهش فشار خون و خطر سکته قبلی

شاید بتوان یکی از اصلی ترین خواص لبو را توانایی آن در کاهش فشار خون دانست، این ماده غذایی ارزشمند با داشتن نیتریک و تبدیل آن به اکسید نیتریک در بدن انسان می تواند عروق را به مرور باز نماید. همچنین با کاهش فشار خون درصد احتمال سکته قلبی نیز به خوبی کاهش پیدا می کند و قلب به خوبی می تواند خون را در رگ ها پمپاژ کند.

لبو و خواص آن برای کبد

کبد به عنوان یکی از اعضای حیاتی بدن شناخته می شود که عملکرد آن تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامت انسان می گذارد از این رو می بایست بیش از پیش به آن اهمیت داد. لبو یکی از مواد خوراکی است که می تواند بر روی سلامت و عملکرد کبد تاثیر گذار باشد. وجود کلسیم، بتائین، ویتامین های خانواده B، آهن و آنتی اکسیدان نیز این خاصیت را به لبو می بخشند که صفرا را رقیق نموده و حرکت آن را در کبد و رود کوچک آسان میکند.

لبو و افزایش سطح انرژی

بسیاری از ورزشکاران با مشکل تحلیل انرژی در هنگام تمرین و مسابقات رو به رو هستند این دسته از افراد می توانند با مصرف مداوم لبو و آب آن مصرف انرژی در بدن خود را بهینه نمایند تا در طول تمرین و مسابقات، انرژی آنها حفظ شود.

لبو و درمان کم خونی

بیماری کم خونی حاصل کمبود آهن در خون می باشد که باعث کاهش سطح اکسیژن در بدن می شود، لبو سرشار از آهن بوده و مصرف آن می تواند تا حد قابل توجهی به جبران فقدان آهن در بدن کمک نماید. در صورتی که شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که از کمبود آهن رنج می برند توصیه می کنیم مصرف لبو را در برنامه غذایی خود داشته باشید.

لبو و درمان مشکلات جنسی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زندگی زناشویی با آن رو به رو شوید مشکلات جنسی می باشد، لبو با دارا بودن مقدار قابل توجهی بور می تواند به شما در حل این مشکل و تقویت قوای جنسی کمک نماید.

لبو و رژیم غذایی

لبو با دارا بودن مجموعه ای از ویتامین ها و مواد غذایی مغذی بهترین خوراکی برای قرار دادن در رژیم غذایی می باشد و می تواند بسیاری از نیاز های بدن شما را به خوبی تامین نماید.

لبو و تاثیر آن در بهبود زخم و کبودی

وجود ویتامین C در لبو این امکان را برای شما فراهم آورده است تا در صورتی که بر روی بدن شما به دلیل حوادث مختلف زخم و یا کبودی ایجاد شده است بتوانید در مدت زمان کمی تمامی آنها را بهبود بخشید.

اینک با دانستن بسیاری از خواص لبو می توانید با دانش کامل در رابطه با مصرف درست لبو اقدام نمایید.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.