مجله غذالند » نکاتی برای نگهداری کمپوت خانگی در منزل برای مدت طولانی

نکاتی برای نگهداری کمپوت خانگی در منزل برای مدت طولانی

نکاتی برای نگهداری کمپوت خانگی در منزل برای مدت طولانی

ما ایرانی ها معمولا وقتی برای عیادت از بیماران می رویم، برایش کمپوت و آبمیوه می بریم، گویی این بیشترین کاربرد کمپوت در کشور ماست. کمپوت یکی از انواع دسر های میوه ای به حساب می آید و بیشتر در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که میوه کم است. معمولا کمپوت توسط بیشتر مردم مصرف می شود. کسانی که دستگاه گوارش آن ها میوه های خام را به خوبی هضم نمی کند می توانند از کمپوت برای دریافت مواد مغذی میوه ها استفاده کنند.

اما آنچه که دانستنش درباره کمپوت ها ضروری است، شیوه نگهداری آن می باشد. نگهداری از کمپوت در ظرف بدون در و سرپوش کار بسیار اشتباه و خطرناکی است، این به آن دلیل است که شربت آن زیاد جوشیده نیست و خیلی زود فاسد می شود. پس اگر کمپوت خانگی درست کردید، حتما آن را در یک ظرف شیشه ای یا قوطی مخصوص بریزید و دهانه ظرف را محکم ببندید، تا از نفوذ هوا به داخل ظرف جلوگیری شود.

هنگامی که کمپوت را می پزید باید دقت کنید که درب ظرفی که روی اجاق گاز است برداشته شده باشد، زیرا بخار بیش از اندازه در داخل ظرف سبب له شدن میوه ها می شود و شربت آن را غلیظ می کند. در واقع شهد کمپوت باید رقیق و کم شیرین باشد. اگر می خواهید کمپوت خانگی درست کنید باید به این نکات توجه داشته باشید:

  • میوه هایی که انتخاب می کنید باید کیفیت مناسب داشته باشند و روی آن ها لکه و له شدگی نباشد.
  • دقت کنید ضمن این که میوه را خوب می پزید، نباید له شود و شکل خود را از دست بدهد.
  • برای تهیه هر نوع کمپوتی باید از پیش آب و شکر را بجوشانید و محلول را از صافی رد کنید. سپس در حالی که می جوشد میوه مورد نظر را در آن بریزید.
  • سعی کنید کمپوت را به مقدار زیاد آماده نکنید، چون در این صورت باید کمپوت را هم زد و بدیهی است طی انجام این عمل میوه ها له می شوند.
  • اساسا کمپوت را نمی توان مدت زیادی نگه داشت چون شربتش رقیق و رفته رفته فاسد می شود، به جز مواردی که هوای داخل قوطی گرفته و درب آن لحیم می گردد.
  • در حالت معمول کمپوت را بدون اسانس درست می کنند تا کمپوت عطر طبیعی میوه را داشته باشد. اگر بخواهید کمپوت را معطر کنید به آن کمی وانیل اضافه کنید.

عدم رعایت نکات بهداشتی برای تهیه کمپوت می تواند سبب ایجاد خسارت های جبران ناپذیری شود به همین دلیل غذالند توصیه می کند اگر قصد دارید کمپوت خانگی تهیه کنید  حتما ابتدا تمام نکات بهداشتی را مطالعه و رعایت کنید تا خود و خانواده تان دچار آسیب نشوید.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.