مجله غذالند » معرفی انواع میوه های بهاری با خواصی بی نظیر

معرفی انواع میوه های بهاری با خواصی بی نظیر

هر سال از ۴ فصل رنگارنگ تشکیل شده است که هر فصلی میوه های مخصوص به خود را دارد و شاید بتوان اینطور گفت که بخش مهمی از محبوبیت یک فصل مربوط به میوه هایی است که در آن فصل رسیده و روانه بازار می شوند. فصل بهار را می توان از این جهت محبوب ترین فصل ها دانست. از جمله دلایلی که به بهار، عروس فصل ها گفته می شود این است که در این فصل هوا بسیار مطلوب و مطبوع بوده، در اوایل این فصل می توان هم از میوه های زمستانی و هم بهاری استفاده کرد. میوه های بهاری شامل انواع مختلفی هستند که هر یک از آنها دارای خواص ویژه ای می باشند. ما در ادامه به معرفی هر یک از آنها به همراه خواصشان خواهیم پرداخت، از این رو پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

توت فرنگی

معرفی انواع میوه های بهاری با خواصی بی نظیر

یکی از محبوب ترین میوه های فصل بهار توت فرنگی است، این میوه کوچک اما آبدار و خوش رنگ را با توجه به اینکه چند سالی است که به صورت گلخانه ای کاشته می شود می توان در تمام فصول سال یافت اما اصل آنرا به صورت طبیعی می توان در فصل بهار برداشت نمود. مطمئنا توت فرنگی که در زمان طبیعی خود و به صورت طبیعی کاشته شده و رشد نموده است دارای خواص بسیار بیشتری نسبت به توت فرنگی های گلخانه ای خواهد بود. پزشکان دریافته اند که مصرف هر فنجان توت فرنگی ۳.۵ گرم فیبر غذایی داشته و می تواند به راحتی ویتامین C مورد نیاز بدن شما را در طول روز فراهم آورد.

چغاله بادام

معرفی انواع میوه های بهاری با خواصی بی نظیر

شاید بتوان چغاله بادام را یکی از برترین میوه هایی دانست که بزرگ و کوچک آنرا دوست داشته و مایلند تا در فصل بهار از آن استفاده نمایند. این میوه سبز و تقریبا ترش مزه فواید بسیاری برای دستگاه گوارش داشته و می تواند مانع از گرفتگی عضلات شما در حین فعالیت های ورزشی شود. در کنار مزایای بسیاری که مصرف چغاله بادام دارد، مصرف زیاد از حد آن نیز می تواند سیب دل درد و رودل نمودن شخص شود و کارایی سیستم گوارش را مختل نماید. توجه داشته باشید که در اوایل بهار چغاله بادام های نارس که هسته آنها هنوز به خوبی سفت نشده اند در بازار عرضه می شوند که در صورتی که از این مدل از چغاله بادام ها خریداری و مصرف نمایید ممکن است ته مزه ای از تلخی ناشی از خوردن همزمان هسته و میوه را تجربه نمایید.

 گوجه سبز

معرفی انواع میوه های بهاری با خواصی بی نظیر

گوجه سبز را می توان درست همان میوه ای دانست که بسیاری از علاقه مندان به میوه برای رسیدن به آن ۹ ماه سال لحظه شماری می کنند تا گوجه سبز به بازار عرضه شود. این میوه گرد ترش مزه دارای مقدار بسیار زیادی ویتامین C بوده که می تواند به سلامت بدن انسان کمک بسیار زیادی نماید. در کنار ویتامین C می توان گوجه سبز را حاوی کلسیم، پتاسیم، فسفر و آهن دانست که می تواند نیاز انسان را برای مدت یک روز تامین نماید.

سیب

معرفی انواع میوه های بهاری با خواصی بی نظیر

فصل بهار یکی از فصلهایی است که می توان در آن انواع سیب ها را یافت. در این فصل سیب گلاب، سیب درختی و سیب قرمز به وفور یافت شده و می توان از آنها به خوبی استفاده نمود. سیب سرشار از ویتامین های A و C بوده و تاثیرات بسیار مثبتی بر روی پوست شما خواهد داشت. از دیگر خواص سیب می توان به خاصیت مرطوب کنندگی و برطرف کنندگی جای جوش آن اشاره کرد. همچنین از سیب به عنوان یکی از درمان های فشار خون بالا، تقویت حافظه و… نام برد.

گیلاس

معرفی انواع میوه های بهاری با خواصی بی نظیر

گیلاس را می توان به عنوان جواهر فصل بهار شناخت. این میوه که بیشتر به صورت دسته های دو یا چند تایی رشد می کند دارای ویتامین های ث، پتاسیم، فیبر و بسیاری از دیگر عناصر مانند آنتوسپاتین می باشد که مجموع این مواد در کنار هم می توانند بدن را در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم نمایند. از گیلاس به عنوان یکی از میوه های آرامبخش و کنترل کننده استرس و تحرکات عصبی یاد می شود. همچنین در آزمایش های گوناگون عنوان شده است که افرادی که دچار کم خوابی شده اند می توانند با خوردن مقداری گیلاس خواب راحت تری را تجربه نمایند.

در این مقاله سعی کردیم شما را با خوشمزه ترین میوه های بهاری آشنا نماییم. اگر به دسر علاقه مند هستید می توانید طرز تهیه انواع دسر با این میوه ها را در صفحه دسر، شیرینی و کیک از سایت غذالند مشاهده کنید.


ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.