آشپزی در سرزمین غذا

مجله غذالند » فرار از پیری صورت تنها با یک راهکار ساده!

فرار از پیری صورت تنها با یک راهکار ساده!

بر اساس یک نظرسنجی خوب از زنان خانه‌دار، لایه‌برداری از صورت با استفاده از اسکراب پوست، رضایت بخش تر از روش‌های دیگر مانند استفاده از کرم‌های مرطوب و نرم‌کننده و لایه‌بردار بوده است. علاوه بر اسکراب، استفاده و خرید ماسک صورت نیز به یکی از ملزومات مراقبت از پوست تبدیل‌شده است که در مقابل هزینه‌های دیگر زندگی چیز زیادی نیست. خرید ماسک صورت و استفاده از آن طراوت و حس عالی ایجاد می‌کند و نمی‌شود از آن چشم پوشید. در بحث خرید اسکراب صورت باید گفت لایه‌برداری فرآیند از بین بردن سلول‌های مرده پوست است. وقتی در لایه بالایی پوست لک ظاهر می‌شود اغلب قبل از هر کاری به سراغ اسکراب صورت می‌روند که طبق این نظرسنجی کار درستی است؛ اما آیا اسکراب خوب در دسترستان هست؟ چند درصد از کرم‌ها و اسکراب‌های موجود در بازار را امتحان کرده و نتیجه‌ای نگرفته‌اید؟ دانشمندان یکی از آزمایشگاه‌های زیبایی GH اسکراب صورت و کرم‌های لایه‌بردار را در آزمایشگاه با استفاده از ابزارهای فنی و تجزیه‌گر در سراسر امریکا با انواع پوست امتحان کرده‌اند.

 

لایه‌برداری فیزیکی و اسکراب شیمیایی

متخصصان توضیح می‌دهند که معمولاً با دو روش لایه‌برداری انجام می‌شود: فیزیکی و شیمیایی. لایه‌بردارهای فیزیکی که در بسیاری از سالن‌ها و انستیتوهای مجهز زیبایی انجام می‌گیرد از ذرات یا گرانول‌های یا چیزهایی مثل برس تمیزکننده برای از بین بردن سلول‌های مرده روی پوست استفاده می‌کنند. اسکراب صورت معمولاً برای همه پوست‌ها روغنی و خشک استفاده می‌شود ولی روی پوست‌های چرب بهتر عمل می‌کند. چون اسکراب با از بین بردن لکه‌ها پوستی، پوست را خیلی خشک می‌کند.
لایه‌بردارهای شیمیایی با استفاده از مواد شیمیایی مانند اسید سالیسیلیک و رتینوئیدها پوست را لایه‌برداری می‌کنند. این مواد پیوندهای بین سلول‌های مرده را شل می‌کنند تا بتوان آن‌ها را از بین برد. یک‌لایه‌بردار شیمیایی به درون منافذ نفوذ کرده و آن‌ها را از حالت قفل خارج می‌کند. در نتیجه می‌توان گفت انتخاب مواد شیمیایی برای افرادی که پوست متمایل به آکنه دارند بهترین گزینه است.

 

 

روش استفاده از اسکراب صورت

پس از خرید اسکراب صورت توصیه می‌شود که هفته‌ای دو تا سه بار از اسکراب صورت استفاده کنید و از ناحیه چشم اجتناب کنید. آن را بر روی پوست مرطوب قرار داده و با دست آرام ماساژ دهید تا پوست تحریک نشده و رطوبت آن خارج نشود.

 

استفاده از ضد آفتاب هم‌زمان با اسکراب

در هفته‌هایی که از اسکراب استفاده می‌کنید مراقب نور خورشید باشید. هر روز صبح از ضد آفتاب صورت SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید تا از پوست لایه‌برداری شده محافظت کنید.

 

فواید خرید اسکراب صورت و خرید ماسک صورت

استفاده از اسکراب‌ها و ماسک‌های زیبایی صورت یعنی داشتن یک‌روال روزمره برای مراقبت از پوست. در مرحله اول اسکراب و ماسک پوست را با موادی که دارند پاک می‌کنند. اسکراب با تمیز کردن پوست، عرق، روغن، خاک و سایر آلاینده‌هایی را که پوست شما به طور طبیعی در طول روز و شب جمع می‌کند از بین می‌برد.

 

چگونه از پوست مراقبت کنیم؟

خرید اسکراب و ماسک و استفاده از آن‌ها زمانی نتیجه‌بخش است که از پوستتان به‌خوبی مراقبت کنید. صبح و عصر پوست را تمیز کنید تا منافذ و پوست صورت شما تازه شود. پاک‌کننده و شوینده شما امکان دارد بسته به نوع پوست متفاوت باشد اما بهترین روش استفاده از همه پاک‌کننده‌ها اعمال آن‌ها با استفاده از یک حرکت دایره‌ای به سمت بالا است تا از ایجاد چین‌وچروک جلوگیری کنید. به منظور جلوگیری از ورود اضافی خاک در منافذ، حتماً دستان خود را دو برابر تمیز کنید. اگر پوست حساسی دارید با استفاده از فقط آب‌دستتان را بشویید.

 

چه نوع صابونی بهتر است

بهتر است هنگام پاک کردن صورت از صابون‌های تند و تیز جداً خودداری کنید، زیرا باعث تخریب پوست می‌شوند و چربی طبیعی پوست را از بین می‌برند. روغن‌های طبیعی پوست مهم‌ترین محافظ پوست هستند و همچنین به ترمیم شکستگی و ترک و منافذ پوستی کمک می‌کنند.

 

چرا استفاده از تونر ضروری است؟

سردرگمی زیادی در مورد استفاده از تونر وجود دارد و کسانی که برای اولین بار به ظاهر خود اهمیت می‌دهند ممکن است برایشان ضروری به نظر نرسد. اکثر متخصصان قبول دارند که رنگ آمیزی و آرایش علاوه بر اینکه مهم‌ترین کار روزمره خانم‌ها است دارای اثرات مفیدی نیز برای پوستشان هست. در پایان روز یا در ابتدای صبح بعد از پاک کردن پوست از ناخالصی، تونر سایر مواد باقیمانده و آرایشی و روغن‌های چرب را از بین می‌برد. تونر به پاک‌کنندگی کمک کرده و پوست را برای جذب رطوبت آماده می‌کند. بعضی از توترها دارای متعادل کننده PH و اثرات ضدعفونی نیز هستند.

 

به کمک اسکراب لایه‌برداری کنید

پوست هر روز میلیون‌ها سلول مرده‌اش را می‌ریزد، اما بعضی اوقات این سلول‌ها می‌توانند وی سطح پوست جمع شده و لک‌هایی شوند که برای پاک کردن به اسکراب شیمیایی نیاز دارند. لایه‌برداری این سلول‌های مرده پوستی را که در منافذ پوست انباشته شده و به‌صورت لک‌های قهوه‌ای خود را نشان می‌دهند از بین می‌برد.
اگر با جوش‌های سرسیاه، آکنه یا بریدگی مبارزه می‌کنید این مراحل را یاد بگیرید.

 

چگونه لایه‌برداری کنیم؟

بهتر است بعد از تونر کردن و قبل از مرطوب کردن، لایه‌برداری کنید. اکثر متخصصان پوست موافق‌اند که شما باید هفته‌ای یک یا سه بار لایه‌برداری کنید؛ اما تعداد لایه‌برداری به نوع پوست شما و نحوه واکنش آن به لایه‌برداری دارد. آزمایش کنید و پیدا کنید چه چیزی برایتان بهتر است. اسکراب شیمیایی و دفع‌کننده‌های گرانول مانند شکر که اسکراب سنتی هستند. هر دو می‌توانند ابزار مؤثری برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست باشند اما مواد تشکیل‌دهنده اسکراب شیمیایی مانند AHA و BHA اغلب در نفوذ و از بین بردن سلول‌ها مؤثرترند.

 

انواع اسکراب و ماسک صورت

اگر با جوش‌های سرسیاه و آکنه مبارزه می‌کنید، از اسکراب سنتی گرانول حاوی محلول‌های دفع‌کننده شیمیایی AHA و BHA استفاده کنید؛ که البته اسکراب حاوی BHA قوی‌تر است و با ضریب نفوذ بیشتر روی پوست برای پوست‌های خیلی تیره و لک مناسب است. اگر با آسیب ناشی از آفتاب سوختگی و لک‌های فصلی مبارزه می‌کنید اسکراب و یا ماسک حاوی AHA گزینه اول شماست. زیرا این ماده عمدتاً لایه‌های بالایی پوست را لایه‌برداری می‌کند.

 

مرطوب کننده پس از اسکراب و ماسک

مرطوب کننده یک‌لایه محافظ برای پوست ایجاد می‌کند که پوست را صاف و درخشان می‌کند. نیازی به گفتن نیست که این گام مهم‌ترین قدم در مراقبت از پوست پس از استفاده از اسکراب و ماسک صورت است. مرطوب کننده را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنید که می‌تواند یک کرم، لوسیون، ژل یا روغن باشد. به‌آرامی آن را با حرکتی به سمت بالا مالش دهید و مراقب باشید پوست لطیف اطراف چشم باشید. پس از استفاده به مرطوب کننده فرصت استراحت و جذب بدهید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید.

 

لیفت کامپوزیت چیست؟

در انتها برای علاقه‌مندان به زیبایی صورت معرفی سریعی راجع به لیفت کامپوزیت داریم. این پدیده جدید، موفق و جذاب که شاید در آینده نزدیک آن‌قدر راحت و ارزان در اختیار همگان باشد که جای ماسک و اسکراب را هم پر کند. برای کسانی که از خطوط اضافی گردن یا فرم چربی‌های ناحیه چانه و گونه‌ها رنج می‌برند، روش جدیدی ابداع شده که بسیار نتیجه‌بخش بوده است. در این روش بدون هیچ برشی می‌توان با برداشتن چربی‌ها، فرم صورت را دگرگون کرد. امروزه با تجهیزات مدرن و بدون برش پوست صورت، چربی‌های زیرپوستی برداشته می‌شوند و صورت به فرمی که متعادل و زیباتر است درمی‌آید. با این روش می‌شود ناهنجاری‌های مادرزادی یا فرم‌های بدشکل در اثر سو تغذیه و دیگر عوامل محیطی را به‌صورت اول و کاملاً بی‌نقص درآورد. تنها مشکل این روش هزینه بالای آن است که پیش‌بینی می‌شود در سال‌های کوتاهی این نوع جراحی‌ها ارزان‌تر شده و همه اقشار می‌توانند از این فنّاوری بهبود دهنده و جوان‌کننده استفاده کنند. این روش به دلیل نداشتن برش و جراحی سرپایی و بدون بستری انجام می‌شود. تمام تصوراتی که از لیفت سنی داشتید را فراموش کنید. این روش بهترین راه جوان‌سازی و زیباسازی و متعادل‌سازی صورت و گردن حتی شانه‌ها و دیگر قسمت‌های بدن است. در مورد لیفت صورت کامپوزیتی با روش بافت نرم با یک متخصص مشورت کنید.
برای مراقبت از پوست تهیه هفتگی اسکراب و ماسک‌های تقویتی ضروری است. در بالا راه‌های تهیه اسکراب و ماسک‌های سنتی را توضیح دادیم. برای خرید اسکراب و ماسک حرفه‌ای به میس و مستر به آدرس https://www.missomister.com مراجعه کنید و از برندهای جدید این بخش دیدن کنید. در بخش مراقبت از پوست مطالب و نکات جدید و مفیدی راجع به آرایش و خرید خواهید یافت. وب‌سایت پرسرعت و کم‌حجم میس و مستر به‌سرعت آپلود شده و می‌توانید به تمام منوها دسترسی داشته باشید. فقط با یک کلیک می‌توانید با موبایلتان ما را پیدا کنید و سفارشان را ثبت کنید.


نظر بدهید

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.