جوز هندی در چه غذاهایی استفاده می شود؟

جوز هندی در چه غذاهایی استفاده می شود؟

 یکی از نکات مهم در طبخ انواع غذاها و آشپزی، استفاده از انواع ادویه ها برای تغییر طعم و عطر غذا و متمایز کردن آن می باشد. یکی از انواع این ادویه ها نیز که باید در طبخ غذاها استفاده شود، جوز هندی و پودر آن می باشد که با توجه به ذائقه شخصی خود می توانید به برخی از غذاهای خود در زمان طبخ بیفزایید.

همان طور که می ‌دانید جوز هندی یک منبع عالی از انواع مواد معدنی و ویتامین ها می باشد که می توانید با افزودن آن در غذاهای خود آن را جزو یکی از مفیدترین و سالم ترین غذاها که هم سلامتی و تندرستی شما را به دنبال داشته باشد و هم یک غذای لذیذ با عطر و طعم منحصر به فرد و متمایز را به همراه خانواده سرو کنید در پی داشته باشد. البته در یک مطلب جداگانه با عنوان مزایا و مضرات جوز هندی به طور مفصل به بیان تمام مزیت ‌ها و البته چند نکته و محدودیت استفاده از این ادویه پرخاصیت در طبخ غذا پرداخته ایم. پس بهتر است که حتماً در زمان طبخ غذاهای خود در منزل این ادویه را فراموش نکنید.

در این مطلب از سایت غذالند قصد داریم که به بیان این مطلب که جوز هندی در چه غذاهایی استفاده می شود و می توانید برای تغییر طعم و عطر کدام نوع از غذاها از این ادویه پرخاصیت و مفید بهره ببرید، بپردازیم.

۱. لوبیا پلو 

می توانید در هنگام طبخ خورش لوبیا به همراه سایر ادویه هایی که به این خورش خوشمزه اضافه می کنید، کمی نیز پودر جوز هندی بیفزایید. چرا که این ادویه جزو آن دسته از انواع ادویه ها می باشد که علاوه بر افزودن عطر و بوی خاص به خورش، طعم غذای شما را نیز خاص و منحصر به فرد خواهد کرد.

۲. هویج پلو 

هویج پلو و جوز هندی

در زمان طبخ هویج پلو، یک تکه کوچک از جوز هندی  را ریز رنده کنید و در زمان دم گذاشتن به غذا اضافه کنید. افزودن این ادویه محبوب به غذا، مطمئناً هویج پلو را مخصوص به نوع دستپخت شما و بسیار عالی و متمایز می ‌کند.

۳. خورش قیمه 

برای خوش طعم کردن خورش قیمه از کمی پودر جوز هندی استفاده کنید. تاثیر و فایده این ادویه در هضم غذا بسیار عالی می باشد. همچنین افزودن این نوع چاشنی به خورش، طعم دلچسب غذای شما را دوچندان خواهد کرد. 

۴. فلافل 

فلافل و جوز هندی

برای تغییر طعم مواد فلافل و بهتر کردن طعم آن حتی به نسبت ساندویچ فروشی ها می توانید پودر جوز هندی را به خمیر فلافل اضافه کنید‌. مطمئنا فلافل شما با این ادویه، عالی و خوشمزه خواهد شد.

۵. لازانیا 

همان طور که می دانید طبخ لازانیا در منزل نیاز به رعایت چند نکته ریز و افزودن مواد و ادویه های خاص و متفاوت می باشد تا در نهایت یک غذای عالی و باب طبع تمام افراد طبخ شود. یکی از همین ادویه های خاص، جوز هندی می باشد که می تواند لازانیای شما را متمایز و با طعم و عطر خاص طبخ نماید. از این رو در کنار سایر ادویه هایی که در زمان طبخ لازانیا استفاده می کنید، حتما مقدار کمی از جوز هندی نیز به آن اضافه کنید تا عطر و طعم غذای شما منحصربه فرد و عالی شود.


۲ نظر
Briantut

۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ @ ۴:۲۱ ب٫ظ

Reply

Just had to express I am just glad that i happened in your web page.

امین

۱۴ فروردین, ۱۳۹۹ @ ۸:۳۷ ق٫ظ

Reply

your welcome to ghazaland

ارسال تظر

استفاده از مطالب سایت سرزمین غذا فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.